Архів

Друк

Овочі та фрукти обробляють небезпечними речовинами

Нині пора, коли організм особливо потерпає від згубної дії авітамінозу, тож усі ми намагаємося частіше «балувати себе» овочами та фруктами.

Проте, далеко не завжди замислюємося, що левову частину їх везуть здалеку, при цьому товар, що швидко псується, повинен не лише «з честю» витримати довгу дорогу, а й виглядати при цьому свіжим та апетитним. З цією метою фрукти та овочі можуть обробляти різноманітними речовинами.

Зокрема, з цією метою використовують:

1. Парафін та віск.

Яблука обробляють тонким шаром парафіну чи воску. Це не лише надає фруктам апетитного глянцевого блиску, але й дозволяє зберігати їх майже два роки. Змити цей шар, просто сполоснувши яблуко водою з-під крану неможливо. Необхідно, як мінімум, декілька хвилин чистити його щіткою під горячою водою. Часто обробляють воском також апельсини і перець.

2. Селіконову олію.

Її використовують для збереження зовнішнього вигляду і яскравості фруктів.

3. Бромистий метил.

Перед відправленням на експорт фрукти обробляють бромистим метилом для знищення шкідників.

4. Фунгіцид.

Зазвичай фрукти обробляють сірчистим газом або фунгіцидами, які унеможливлюють появу плісняви.

5. Банан-газ.

Щоб підготувати партію бананів до роздрібної торгівлі, продукт потрібно довести до необхідного ступеню стиглості, для цього створюють певну температуру і обробляють їх так званим банан-газом (суміш етилену і азоту високої чистоти). Завдяки цій «процедурі» банани достигають у потрібний момент.

6. Сірчаний газ.

В куразі без хімікатів швидко утворюються плісняві гриби, в маленькій кількості їх не видно. Тому курагу і ізюм, які продають в магазинах і на ринку, зазвичай, перед тим, як пустити в продаж, обробляють сірчаним газом, щоб вона тривалий час не псувалася.

7. Дифеніл.

Ним обробляють цитрусові, зокрема, апельсини, щоб вони не гнили. Дифеніл не має кольору, запаху і смаку, а тому люди не бачать і не відчувають його і досить часто не миють фрукти перед тим, як зняти шкірку. Дифеніл залишається на пальцях, і ми його успішно з’їдаємо разом з десертом. І що найстрашніше – його з’їдають і діти.

8. E220-Діоксид сірки /Sulphur Dioxide/.

Багато сухофруктів, які виробляються в масових масштабах, обробляють двоокисом сірки - токсичною неорганічною сумішшю, яку використовують в якості консерванта і дякуючи якому фрукти зберігають свій первісний колір.

9. Пестициди.

Пестициди – це хімічні елементи, які здатні боротися з багатьма шкідливими мікроорганізмами. Їх дуже люблять використовувати садівники ще в процесі дозрівання плодів, щоб попередити атаку різноманітних комах, грибків та іншого. На жаль, пестициди шкідливі не тільки для комах, вони несприятливо впливають на людський организм.

10. Нітрати.

Використовують їх для збереження фруктів та овочів, а також для надання їм стиглого і яскравого вигляду. Їх кількість теж неможна визначити «на глазок», але якщо овочі на добу занурити в солону воду, кількість цих речовин, як і вітамінів, значно зменшиться.

Тож аби знизити ризик отруєння, ретельно мийте фрукти гарячою водою. Це необхідна умова правильної переробки плодів, ягід та овочів. Вона дозволяє видалити з них землю, пісок та бруд і частково позбутися шкідливих речовин. Мийте фрукти за допомогою щітки, а то й мила, при можливості зчищайте шкірку. Краще купувати сезонні овочі та фрукти, які можуть зберігатися в цей час і без «допомоги» хімії.

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини