Архів

Друк

ДП «Полтавастандартметрологія» придбало сучасне обладнання для повірки медичної апаратури

Про необхідність постійно стежити за точністю апаратури, яка використовується в медичних закладах, говорити не доводиться, адже від неї напряму залежить правильність лікування, а отже й здоров’я та життя паціентів.

Тож враховуючи, що виробники медичного обладнання постійно збагачують асортимент своєї продукції новинками та щоб забезпечити їх якісну повірку, ДП «Полтавастандартметрологія» щороку поповнює арсенал свого повірочного обладнання більш сучасним. На сьогоднішній день підприємство посідає друге місце в Україні по рівню технічного оснащення.

Наприклад, не так давно було придбано прилади для повірки моніторів паціента – багатофункціональних апаратів, які дозволяють провести моніторинг стану здоров’я хворого: зробити йому кардіограму, виміряти рівень насичення крові киснем, тиск, кількість серцевих скорочень за хвилину тощо.

Крім того, за допомогою новітнього обладнання тут можна повірити пульсометри – пристрої для вимірювання серцевого ритму людини. Вищезгаданим приладам властиво швидко виходити з ладу, а вже найменше відхилення в їхній роботі може суттєво вплинути на точність діагнозу та призначення лікування.

Влітку ДП «Полтавастандартметрологія» придбало прилад голландської компанії «FLUKE Biomedica», який має назву «Високоточна тестова легеня». Він дозволяє перевіряти точність та ефективність роботи апаратів для штучної вентиляції легенів та обладнання, яке використовується з метою діагностики хвороб дихальних шляхів (спірографів, спірометрів, пневмотрахометрів тощо).

На сьогоднішній день жодне інше підприємство Полтавщини не має технічної можливості проводити повірку подібних приладів, хоча така необхідність назріла давно. За даними Головного управління охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації, лише в лікувально-профілактичних закладах області використовується понад 260 таких апаратів. Причому апарати штучної вентиляції легенів застосовують на найбільш відповідальних ділянках: в реанімаційних відділеннях та пологових будинках. Як відомо, якщо тривалість кисневого голодування у хворого буде довшою, ніж 3-4 хвилини – відновити діяльність центральної нервової системи, за дуже рідкісним винятком, практично неможливо. Незворотні зміни також миттєво відбуваються у нирках та печінці.

Наприкінці весни на з’явилася інформація про те, що в наслідок несвоєчасного та неякісного обслуговування апарату штучного дихання, загинула пацієнтка медцентру «Екомедсервіс», що в Мінську. Апарат використовували під час складних операцій, проте, на його періодичній повірці економили. Як наслідок, зрештою, техніка дала «збій», що обірвало людське життя.

На жаль, від таких випадків не може бути застрахована жодна клініка будь-якої країни світу, адже навіть найкраща та найякісніша техніка час від часу виходить з ладу. Тож єдиний вихід – періодично повіряти медичне обладнання, щоб своєчасно запобігти його раптовій поломці чи неточностям в роботі.

Отже, усі медичні заклади, які діють на території області, зобов’язані раз на рік проводити повірку чи контроль вихідних параметрів усього наявного у них обладнання. Тим паче, що на Полтавщині є всі передумови, щоб провести цю перевірку на точність на гідному рівні.

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини