Архів

Друк

Чи можна давати дітям "Дитячу" ковбасу?

Відповідно до національного стандарту ДСТУ 4436:2005 «Ковбаси варені, сосиски, сардельки, хліби м'ясні. Загальні технічні умови» для ковбас варених «Дитяча», «Дитяча вершкова», сосисок «Дитячі» передбачені більш жорсткі вимоги до якості сировини та вмісту харчових добавок, ніж до інших видів ковбасних виробів, адже ця продукція рекомендована Міністерством охорони здоров’я України для харчування дітей дошкільного і шкільного віку та дієтичного харчування.

Проте, окремі виробники, користуючись тим, що система технічного регулювання в Україні переживає період реформування, почали використовувати на маркуванні слово «Дитяча» з рекламною метою, аби привабити більше покупців. Хоча дана продукція за своїм складом не відповідає вимогам даного нормативного документу чи взагалі виготовляється за технічними умовами.

Враховуючи ситуацію, що склалася, антимонопольний комітет України зобов’язав виробників припинити поширення на етикетках ковбасних виробів неправдивих відомостей щодо її призначення для дитячого харчування. Зокрема, 7 м’ясопереробних підприємств нашої держави примусили привести склад та маркування фасованих сосисок вищого сорту під назвою «Дитячі», а також ковбас варених «Дитяча» та «Дитяча вершкова» у відповідність до вимог вищезгаданого стандарту.

Тож звертаємо увагу виробників на необхідність суворо дотримуватись вимог нормативних документів. Якщо Ви не хочете потрапити на гачок до контролюючих органів, надовго зіпсувати свою репутацію в очах споживачів, витрачатися на сплату штрафних санкцій: звертайтеся до ДП «Полтавастандартметрологія», де Вам завжди нададуть вичерпну консультацію щодо правильного оформлення етикетки та грамотного застосування державних стандартів чи розроблення власних технічних умов.

Лише протягом минулого року фахівцями підприємства було перевірено близько 30 етикеток та зареєстровано 58 технічних умов. Надано понад 3 тисячі консультацій з питань стандартизації та сертифікації суб’єктам господарювання найрізноманітнішого профілю. Крім того, у науково-дослідному випробувальному центрі харчової продукції, який діє на базі підприємства, можна провести випробування, як готової продукції, так і сировини практично за всіма показниками, які Вас цікавлять.

Щодо споживачів, то їм, обираючи ковбасні вироби, слід уважно ознайомитися з інформацією на маркуванні, зокрема звернути увагу на сорт та склад ковбаси. Пам’ятайте, що згідно з вимогами державних стандартів, ковбасу варену вищого сорту мають виробляти на 100% із м’ясної сировини. До її складу повинно входити м’ясо знежиловане та в залежності від рецептури, сало, жир-сирець, субпродукти, сир, вершки, молоко, яйця, олія. Тож і строк придатності таких виробів не повинен перевищувати 10 діб, у вауумній упаковці – 15 діб.

Ковбаса першого сорту повинна містити 70% м’ясної сировини, також допускаються білковий стабілізатор (з колагенованої сировини, шкурки свинячої) – не більше ніж 10%, м’ясо механічного обвалювання, в тому числі м’ясо птиці – до 10-и%, препарати білкові в гідратованому вигляді (соєві, молочні) – до 10-и%; крупи – не більше 5% і крохмаль –не більше 3%.

У вироби другого сорту вже можуть покласти 60% м’ясної сировини і 40% вже згаданих домішок.

Напівкопчені ковбаси вищого сорту теж повинні на 100% складатися з м’ясної сировини. Не дозволено додавати в них борошно, крохмаль та сою. Ковбаси першого сорту повинні містити не менше ніж 90% м’ясної сировини. У виробах другого сорту різноманітних домішок значно більше.

Якщо продукція призначена для дитячого та дієтичного харчування, про це має бути відповідний напис на етикетці.

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини