Архів

Друк

Олександр Мамай: «Активні заняття спортом – це, передусім, здоров’я мешканців міста, а на цьому економити не можна»

За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров'я, він загартовує характер і волю.

Важко переоцінити значення фізичної культури у повсякденному житті, адже школа спорту культивує в людині життєво необхідні якості – вміння чітко формулювати ціль та послідовно її досягати, шляхетність, ефективну співпрацю в команді, вміння підкорювати власний інтерес загальній меті.

Фізична культура і спорт є пріоритетною сферою в діяльності міської влади. Активні заняття спортом – це, передусім, здоров’я мешканців міста, а на цьому економити не можна. Тож міська рада завжди шукає і знаходить можливості підтримувати заходи з реалізації програми розвитку спорту в Полтаві.

З міського бюджету утримується сім дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортивний табір «Олімпійські надії» та центр «Спорт для всіх» з відділенням по роботі з інвалідами. В комунальних спортивних школах тренуються понад 4000 дітей під керівництвом 158 тренерів, а загалом у Полтаві понад 7000 дітей-спортсменів займаються спортом під керівництвом понад 250 тренерів.

На спортивну галузь у 2017 році з міського бюджету виділено майже 35 млн.грн., що на 9 мільйонів гривень більше ніж той рік.

Особлива роль щодо розвитку дитячо-юнацького спорту належить дитячо-юнацьким спортивним школам. Саме ДЮСШ покликані забезпечувати розвиток здібностей вихованців в обраному виді спорту, створювати необхідні умови для гармонійного виховання, фізичного розвитку, повноцінного оздоровлення, змістовного відпочинку і дозвілля дітей та молоді, самореалізації, набуття навичок здорового способу життя, підготовки спортсменів для резервного спорту.

Із вказаних коштів на утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл виділено майже 26 млн.грн., на капітальні видатки, що включає в себе ремонтні роботи, пішло 700 тис.грн. Уже зроблено роботи по встановленню лічильника гарячої та холодної води в ДЮСШ №1 на суму понад 13 тис. грн та придбано пилосос для легкоатлетичного манежу на суму 10 тис. грн. Спортивний зал та хол в ДЮСШ №2 відремонтовано на суму понад 218 тис. грн. та виготовлено проектно-кошторисну документацію для капітального ремонту спортивної зали №3 і роздягалень.

У ПДЮСШ №3 з плавання встановили за 190 тис. грн пожежну сигналізацію в приміщеннях, проводиться поточний ремонт коридору другого поверху на суму 75 тис. грн. та заміна деталей бойлеру підігріву води на суму майже 50 тис. грн.

Пожежну сигналізацію також встановили у ПДЮСШ №4, на що витратили 57 тис. грн, та придбали пневматичну зброю для відділення з кульової стрільби, яке було відкрито у жовтні минулого року, на суму майже 198 тис. грн, 57 тис.грн. спрямовано на встановлення газового котла та придбання господарських та будівельних матеріалів

У ПДЮСШ «Ворскла» імені Івана Горпинка придбано лічильник та зроблено капітальний ремонт системи водопостачання на суму близько 63 тис. грн, також, придбано спортивний інвентар на суму 25 тис. 500 грн.

Понад 55 тис.грн. виділено для придбання спортивного та господарського інвентарю, вогнегасників та будівельних матеріалів для ПДЮСШ «Веслувальник».

На утримання єдиного у Полтавській області спортивного табору «Олімпійські надії» з міського бюджету виділено майже 5 млн.грн. Нині тут облаштовано новий баскетбольний майданчик зі штучним покриттям, два будиночки для дітей-спортсменів на 32 ліжкомісць кожний, зроблено на корпусах навіси, закуплені сучасні ліжка та спортивний інвентар.

У 2017 році вперше за багато років існування табору в «Олімпійських надіях» було проведено чотири табірні зміни. Фактично 720 дітей-спортсменів та їх тренери провели оздоровлення в комфортних умовах. У минулому році за три зміни було оздоровлено 510 спортсменів. На здешевлення путівок для спортсменів із міського бюджету було виділено 1 млн 702 тис. грн.

На виконання Міської Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2021 роки з міського бюджету на спортивні заходи виділено понад 2 мільйони гривень. На сьогоднішній день проведено 300 змагань з видів спорту по місту та відряджено 155 збірних команд міста до інших регіонів України на змагання різного рівня.

Традиційно в місті проводиться загальноміський захід «Молодь обирає здоровий спосіб життя», двічі на рік – легкоатлетична естафета серед ЗОШ, технікумів, вишів та інших навчальних закладів, турніри з футболу серед дітей, ДЮСШ та ДЮКів, дорослих та аматорів, турніри з пляжних видів спорту, турніри з волейболу пам’яті А.Кузнецова та «Наталка Полтавка», змагання з кільцево-шосейних перегонів з картингу, традиційні всеукраїнські змагання з плавання, обласні змагання з легкої атлетики, художньої гімнастики, вільної боротьби, боксу, кульової стрільби, тенісу та інших видів спорту.

Успіхи полтавських спортсменів справді вражаючі. Приємно усвідомлювати, що серед спортивної еліти світу є вихованці наших комунальних закладів: Марія Кічасова (майстер спорту України міжнародного класу з веслування на байдарках і каное, чемпіонка Європи у двійки та бронзова призерка у четвірки), Любомир Лемешко (майстер спорту України з плавання, учасник Олімпійських ігор 2016), Олександр Хижняк (Заслужений майстер спорту України міжнародного класу з боксу). Всією громадою вітаємо Олександра - вихованця спортивної школи №4, та його тренера Олександра Олександровича Хижняка з яскравою перемогою на Чемпіонаті Світу з боксу, фінальні поєдинки якого відбулися 2 вересня в Гамбурзі. Його визнали кращим боксером чемпіонату світу серед 280 учасників.

Третину всіх медалей, які привезла до України національна збірна команда України з Дефлімпіади, привезли полтавські спортсмени (32 медалі різного ґатунку), серед них: Геннадій Зкладний (настільний теніс), Владислав Яловега, Катерина Ковальчук (боулінг), Максим Беленок (карате, куміте та куміте командне), Віта Гаврілова (куміте та куміте командне), Інна Мажара (ката, куміте, ката командне, куміте опен, командне куміте),, Тетяна Хиль (карате, ката командне та ката), Олександр та Володимир Махно (карате, ката та куміте командне), Олександр Кальник (карате та ката командне), Владислав Пліш (карате та ката командне), Олександр Третяк (карате та ката командне, куміте командне), Катерина Масло (карате та ката командне), Вадим Боярин (тхеквондо та керугі), Олександр Верещака, Костянтин Войченко, Шалва Мчедлішвілі, Олександр Олевич, Ігор Реутов, Олексій Статівка (футбол) та їх тренери Микола Богодистий, Владислав Канівець, Микола Закладний, Юрій Шавиро, Олександр Верещака. Учасником Дефлімпійських ігор був полтавчанин Яковенко Анатолій у настільному тенісу.

Спортивні таланти ми підтримуємо – з міського бюджету виплачуються стипендії дванадцяти талановитим спортсменам по 700 гривень щомісячно протягом року.

Як підсумок, за останній рік полтавські спортсмени вибороли чемпіонські титули на змаганнях різного рівня, а саме, Полтава має 63 чемпіони та 273 призери чемпіонатів України з видів спорту у всіх вікових категоріях, 25 чемпіонів Європи з різних видів спорту та 15 чемпіонів світу.

За рейтингом спортивної роботи міст у Полтавській області місто Полтава вибороло перше місце.

Полтава має міцні спортивні традиції. Чимало наших земляків домоглися високих результатів і на світових аренах. Вагомі спортивні досягнення – це добрий приклад для спортсменів-початківців, які приймають естафету з рук майстрів. Залучення дітей до дитячо-юнацького спорту, відбір найобдарованіших із них та створення умов для максимальної реалізації їхніх здібностей, – одне з головних завдань міської влади і питання загальнодержавної ваги. Адже ніщо інше, ніж високі спортивні досягнення українських спортсменів, формують у громадян почуття гордості за свою країну, сприяють підвищенню авторитету держави в світі.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини