Архів

Друк

У Полтаві триває будівництво найсучаснішого басейну в Україні

Сьогодні, 20 жовтня, міський голова Олександр Мамай особисто проінспектував хід проведення будівництва спортивно-видовищного комплексу з приміщенням громадського обслуговування, що по вулиці Петра Юрченка, 1а.

Будівництво цього об'єкту розпочалось у грудні 2014 році. Розмір земельної ділянки – 7900 кв. м., що є найбільшою площею у порівнянні з діючими нині у місті басейнами. Комплекс є винятковим для міста за багатьма своїми технічними характеристиками, першочергово – своєю пропускною здатністю – 700 відвідувань на добу! Він призначений для цілорічного обслуговування населення, проведення занять груп загально-фізичної підготовки, а також змагань з плавання. Будівлю спортивно-видовищного комплексу запроектовано з вестибюлем, двома плавальними басейнами 50х21 м. та 25х8, трибунами на 298 глядачів. Важливо й те, що даний комплекс є інклюзивним: для людей з обмеженими фізичними можливостями передбачені місця на трибуні та спортивно-тренувальна зала розміром 12х24 м. Проте, найбільша унікальність комплексу у тому, що це єдиний об'єкт подібного зразка, який зводиться сьогодні в Україні! У жодному місці держави немає такого басейну, який би відповідав чи не усім сучасним нормам та вимогам, адже збудовані вони були ще за радянських часів.

Технологічні рішення, які прийняті в проекті, відповідають вимогам екологічних, санітарно-технічних, протипожежних та інших діючих норм і забезпечують безпечну для життя та здоров'я людей експлуатацію об'єкта. Із метою енергозбереження паливно-енергетичних ресурсів, проектом передбачено оснащення комплексу технологічним обладнанням останнього покоління. На даному об'єкті будуть використані сучасні технології очищення води та її підігріву.

Принципова позиція міського голови Олександра Мамая – щонайбільше залучити до плавання дітей, адже саме цей вид спорту вважається одним із самих корисних для людини, а тим більше для молодого організму:

– У функціонуючому сьогодні басейні «Дельфін» плаванням займаються 700 дітей, у той час як його пропускна здатність – 300 чоловік! Число бажаючих же набагато більше за 700! У даному ж спортивно-видовищному комплексі є можливість приймати 700 осіб на добу. Наголошую, що діти займатимуться плаванням безкоштовно. Для маленьких полтавців – це надзвичайно корисно, адже плавання зміцнює серцево-судинну систему, тонізує м'язи, загартовує. Здорова молодь – запорука успішного майбутнього!

Фінансування будівництва здійснюється виключно за кошти міського бюджету. З ініціативи міського голови Олександра Мамая та підтримки депутатського корпусу цьогоріч на зведення комплексу виділено 15 000 000 грн. Очільник Полтави наголошує, що об'єкт знаходитиметься у комунальній власності міста.

Роботи тривають згідно сформованого графіку, – розповів генеральний підрядник Олександр Даценко:

– «Йдемо» чітко по графіку. Один із найважливіших кроків уже виконано: залиття чаш великого та маленького басейнів. Готуємося і до зими: закінчуємо покрівлю. Це захистить будівлю від несприятливих погодних умов.

До кінця поточного року заплановано виконання робіт зі спорудження, так званої, «коробки» об'єкту.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини