Архів

Друк

Олександр Мамай: «У 2016 році з міського бюджету на галузь спорту виділено понад 22 мільйони гривень»

Напередодні Дня фізкультури і спорту, який традиційно відзначають у другу неділю вересня, міський голова Полтави Олександр Мамай розповів про розвиток спортивної галузі у місті.

Саме фізична культура і спорт несе людям здоров’я, упевненість в своїх силах, красу, позитивне мислення, загартовує волю, характер і вчить долати труднощі.

Тому одним із пріоритетних напрямів роботи є розвиток спорту в Полтаві.

На сьогоднішній день за рахунок міського бюджету утримується 7 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортивний табір «Олімпійські надії» в селі Соснівка та центр «Спорт для всіх» з відділенням по роботі з інвалідами. Спортивна родина Полтави – це 158 тренерів з різних видів спорту та понад 4000 вихованців! Це 18 відділень з олімпійських та неолімпійських видів спорту.

Взагалі, полтавський спорт багатогранний – це олімпійський та паралімпійський рухи, спорт ветеранів і аматорський спорт, функціонує понад 35 федерацій з різних видів спорту, підтримується 45 видів спорту, працює фізкультурно-спортивні товариства «Динамо», «Спартак», «Колос» та «Україна», відділення національного олімпійського комітету України. Це стадіони - «Ворскла» імені О.Д.Бутовського на 25 тисяч глядачів, на якому проходять матчі Премєр-ліги; «Локомотив», на якому проходить першість України. На даний час оновлюється стадіон «Динамо» зі стандартним штучним полем.

Загально відомо, що державне фінансування галузі спорту відбувається за остаточним принципом. Тому утримання міських спортивних закладів – це навантаження для міського бюджету.

У 2016 році з міського бюджету на галузь спорту виділено понад 22 мільйони гривень. На капітальні ж видатки, що включає в себе ремонтні роботи, – понад 5 мільйонів гривень.

Цьогоріч було виділено більше 1 мільйона гривень для оновлення матеріально-технічної бази, придбання спортивного обладнання, форми. А саме, майже 30 тисяч гривень на спортивну форму для футболістів, 25 тисяч гривень на волейбольну форму, 876 тисяч на байдарки, мотори, та весла до них, майже 17 тисяч на електронне табло для борців. Також на 234 тиячі гривень придбали гантелі, борцівки, жилети для тхеквондо, інвентар для художньої гімнастики, спортивні лави, комплекти баскетбольних щитів, м’ячі, ядра. Це дає можливість збірним полтавських спортсменів мати гідний вигляд на змаганнях різного рівня та тренуватися на сучасних тренажерах, з сучасним спортивним інвентарем.

Що стосується ремонтних робіт, то 1 мільйон 200 тисяч гривень спрямовано на капітальний ремонт підлоги Полтавській дитячо-юнацькій спортивній школі №1. 445 тисяч гривень на капітальний ремонт зали №2 у спортивній школі №2. Для спортивної школи №4 виділено 220 тисяч гривень на поточний ремонт ІІ поверху будівлі. Для поточних ремонтів у спортивній школі №3 з плавання виділено 74 тисячі гривень та 73 тисячі – спортшколі «Ворскла» імені І.І.Горпинка.

На сьогоднішній день проведено 170 змагань по місту та 130 відряджень збірних команд міста на змагання. Це стало можливим завдяки збільшенню фінансування Програми розвитку фізкультури і спорту – на спортивні заходи виділено 1 мільйон 560 тисяч гривень, це на 560 тисяч більше ніж торік.

Не оминули увагою і дитячий спортивно-оздоровчий заклад «Олімпійські надії». Табір з 1964 року в комунальній формі власності і завжди вважався «наметовим містечком». Але, час плине, і сучасні вимоги до відпочинку та оздоровлення дітей-спортсменів вимагають покращення умов перебування дітей у таборі. На сьогоднішній день у таборі збудовано два нові будиночки на 16 спальних місць, оновлено електро та водопостачання, закуплено спортивний інвентар, на території табору влаштовано футбольне поле та майданчик для масових заходів. На утримання табору з міського бюджету виділено 3 мільйони 796 тисяч гривень.

Влітку 2016 року в «Олімпійських надіях» оздоровлено майже 500 дітей-спортсменів, що на 25 відсотків більше, ніж торік, та на 50 відсотків більше, ніж у 2011 році! Це стало можливим завдяки виділенню з міського бюджету 926 тисяч гривень на здешевлення путівок спортсменам. А на наступний 2017 рік ми плануємо провести у цьому таборі 4 зміни. Створити усі умови для того, щоб якомога більше дітей оздоровилося, а їхні батьки витратили на це менше коштів – принципова позиція міського голови.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини