Архів

Друк

Інтерв’ю з срібним призером Чемпіонату Європи з тхеквондо ВТФ

В Португалії у місті Віла Нова де Гая з 24 по 28 вересня відбувся 19 Чемпіонат Європи серед юніорів  (19 European Junior Taekwondo Championships 2013).

До складу збірної команди України увійшов і спортсмен Полтавщини, Роман Маслак вагова категорія до 48 кг , (тренер Юрій Шавиро)

Для того щоб потрапити до збірної України та представляти нашу країну на Чемпіонаті Європи спортсмену довелось пройти не легкий шлях, вибороти перше місце на Чемпіонаті України в м. Сімферополь, два учбово-тренувальних спарингові збори в Дніпропетровську.

Однозначно для полтавських спортсменів бути в збірній України - це вже перемога тому, що це можливість побачити кращих спортсменів світу, порівняти майстерність, отримати безцінний досвід та задоволення від віртуозної техніки виконання ударів, комбінацій.

У загально командному заліку чоловіча збірна команда України по підсумках змаганні зайняла 5 місце.

Маслак Роман провів чотири бої, три з яких виграв і вийшов у фінал. У першому поєдинку зустрівся зі спортсменом з Вірменії - Григоряном, всі три раунди рахунок був рівний, вирішилося все за допомогою «золотого балу» в додатковому четвертому раунді, який полтавський спортсмен виборов.

На другий бій Маслак, за жеребкуванням вийшов, на іспанського спортсмена Давида-Гарсія. Протягом усього поєдинку Рома тримав відрив у рахунку, як результат - перемога!

Найцікавішим був третій бій полтавського спортсмена з турецьким, у якому Роман переміг з явною перевагою - рахунок 20:13. У супротивника не було жодних шансів. Маслак показав всю красу техніки спорту тхеквондо.

І нарешті фінал - четвертий бій за золото Чемпіонату. Він був насичений спірними моментами. І знову спортсмени не поступаються один одному в результаті чого надано 4-й раунд, де Роман помилково пропустив удар по корпусу, залишаючи за собою право на срібло турніру!

Роман у телефонному режимі поділився з нами своїми враженнями від змагань:

Як вам взагалі змагання, місце проведення, організація.
- змагання були проведені на дуже хорошому рівні.

як суддівством так і місцем проведення самих змагань. Єдине, що мені не сподобалося це церемонія відкриття змагань.

На центральний килим вийшли починаючі спортсмени. Перебивали дошки, показували удари так само показували ситуації під час поєдинків, це виглядало безглуздо і злегка не впевнено, а так було достатньо добре.


Чи був такий поєдинок, котрий  запам`ятався найбільше
- на 19-му чемпіонаті європи серед юніорів, було дуже багато хороших поєдинків, та красивих боїв.

Мені особисто сподобався больше все, бій грузина з іспацем. Було багато спірних моментів, плюс до всього гарна техніка ударів і т.п.

Розкажіть за свої емоції перед поэдинками та після них
- Емоції? я намагався вести себе спокійно, не нервувати, адже нерви це зайве вони ні до чого доброго не доведуть.

багато розминався перед боями. На бій потрібно виходити з добре розігрітим тілом що б не трапилися травми або розтягненя. Так само після поєдинку  я відпочивав, поповнюючи сили на наступний бій.

Як гадаєте чого вам не вистачило для перемоги у фіналі?

- Не вистачило мені зовсім небагато, навіть трішки. Я б навіть так сказав -  уважності або реакції.

Яка збірна на ваш погляд сподобалась (запам’яталась) особливо – ЧИМ?

- на цей турнір, Росія привезла багато спортсменів, батьків і товаришів, у них була хороша підтримка!

Наша команда також була згуртованою, один одного підтримували, Така атмосфера дуже важлива на змагання.

Кому ти завдячуєш своїм досягненням та даною перемогою в турнірі?
- Ну звісно ж:  це моїм батькам, котрі підтримують мене, розуміють. Моєму тренерові, котрий зі мною з початку мого шляху в тхеквондо, це Шавиро Юрій Іванович, хоча він і не зміг бути поряд зі мною на турнірі, але все одно його підтримка відчувалася. Також хотілося б висловити подяку тренеру збірної Литвиненко Андрію за наставництво  перед, та підчас бою!

Над чим потрібно працювати вам та тим спортсменам, які мріють потрапити на Чемпіонат Європи?
- Хтось бажає приймати участь на такому турнірі, а хтось бажає перемогти його. Одного бажання не достатньо. Потрібно багато тренуватися, правильно  харчуватися, РЕЖИМ. Прислухатися  до порад, які тобі говорить тренер та  секундат. Тренувати треба реацию, спритність, швидкість, витривалість.

Юрій Шавиро
Поділіться з друзями:   

Останні новини