Архів

Друк

Петро Симоненко обіцяє порозганяти місцевих нафтових магнатів

Жителі вкрай стурбовані тим, що недосконале українське законодавство з надрокористування знищує геологічну галузь і створює передумови для небувалою корупції у цій сфері.

З 90-х років на Полтавщині близько 800 свердловин стали приватними і отримують прибуток в розмірі $ 1 млн. в рік. Але ніхто не може назвати власників полтавських нафтогазових свердловин - вони маскуються в офшорних зонах і незрозуміло куди йде прибуток.

Петро Симоненко розповів, як було доведено до банкрутства дочірнє підприємства HAK «Надра України» «Полтаванафтогазгеологія». 20 років тому держпідприємство «Полтаванафтогазгеологія» було флагманом геологічної галузі, в його активі було 85 відкритих родовищ нафти і газу. На підприємстві в 90-ті роки працювало 12 тисяч висококваліфікованих фахівців.

Зараз воно повністю знищене. Спеціальні дозволи на користування надрами на великі та перспективні родовища нафти та газу були переоформлені на приватні структури, а розмір частки HAK «Надра України» у статутному фонді цих підприємств було зменшено з 51% до 0,07%. 19 бурових верстатів для глибокого буріння вартістю понад $ 150 млн. були передані за безцінь тим же приватним структурам (TOB «Голден Деррік» та ін). Фахівці з великим досвідом роботи опинилися безробітними.

Саме через таке потурання влади кілька років боротьби, яку вели співробітники «Полтаванафтогазгеології» за інтереси держави при підтримці комуністів, зокрема, депутата-комуніста Сергія Володимировича Гордієнка, підприємство, за свої робочі місця, нічого не дали, поскаржився Петро Симоненко. в результаті - від не так давно процвітала організації практично нічого не залишилося. Відновити підприємство неможливо, оскільки в цілому там накопичилося близько 100 мільйонів боргів.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини