Архів

Друк

ВО151: на порушення «політика з іншого тіста» ОПОРА викликала поліцію

У вівторок, 14 червня, представники громадської мережі ОПОРА зафіксували правопорушення виборчого законодавства з боку кандидату в виборчому окрузі 151 від «Радикальної партії» Руслана Ляшка. За зверненням ОПОРИ правоохоронці зареєстрували заяву про правопорушення.

Представниками ОПОРИ були зафіксовані агітаційні банери Руслана Ляшка, на котрих розміщено його портрет та салогани: «НАШ Руслан ЛЯШКО» та «Політик з іншого тіста». Згадану продукцію було виявлено в межах міста Лохвиця, на магазинах «Свіжий хліб» торгової мережі «Наша пекарня».

Оскільки вказані банери не містять відомостей передбачених частиною 23 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», про тираж, замовника, установу, що здійснила друк та осіб відповідальних за випуск, представники ОПОРИ викликали поліцію до одного з кіосків, який розміщений на території Лохвицького автовокзалу, для фіксації порушення виборчого законодавства.

Після оперативного приїзду правоохоронців спостерігачам вдалось в телефонному режимі поспілкуватись з представником кандидата. Останній повідомив, що дані кіоски є частиною сімейного бізнесу Руслана Ляшка та продають продукцію його підприємства, а самі банери не є виборчою агітацією, оскільки не містять прямого заклику голосувати.

Однак в частині 3 статті 68 Закону визначено, що виборчі гасла, символіка політичних партій чи зображення (портрети) кандидатів також є політичною рекламою, а, отже, однією з форм передвиборної агітації. У зв'язку з чим працівники поліції зареєстрували звернення представників ОПОРИ та взяли пояснення стосовно правопорушення.

Нагадаємо що за скоєння даного порушення передбачено адміністративну відповідальність згідно статті 212-13 КУпАП: «Виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян». При цьому до відповідальності може бути притягнуто й ту особу котра займалась безпосередньо розповсюдженням таких агітаційних матеріалів.

Дар’я Черкашина – довгостроковий спостерігач у Полтавській області
Теги:

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини