Архів

Друк

Аналіз активності Народних депутатів від Полтавщини в соціальних мережах

Громадянська мережа ОПОРА починаючи з 1 лютого розпочала аналіз діяльності народних депутатів.

Зазначемо, що відбір депутатів, діяльність яких підпала під моніторинг, відбулась за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва та попередніх показників активності в окрузі.

Протягом наступних дев'яти місяців у Полтавській області були вибрані чотири одномандатні мажоритарні округи, представниками яких є народні депутати: Сергій Каплін, Юрій Бублик, Костянтин Іщейкін та Костянтин Жеваго.

Тож, зпершу ОПОРА вирішила проаналізувати активність народних депутатів у соціальній мережі Facebook.

За період з 1 лютого по 19 лютого 2016 року Сергій Каплін в соціальних мережах став найактивнішим з депутатів від Полтавщини. Другий за кількістю публікацій — Юрій Бублик. Замикає трійцю Костянтин Іщейкін. Сторінка Народного депутата Жеваго неактивна з 2012 року.

Сергій Каплін

За період з 1 лютого 2016 року по 29 лютого 2016 року Сергій Каплін зробив в соціальній мережі «Facebook» 69 публікацій.

Більшість публікацій Народного депутата присвячені критиці Прем'єр міністра України Арсенія Яценюка та його Уряду. Прізвище Яценюк в період з 1 лютого по 29 лютого зустрічається в публікаціях Сергія Капліна 53 рази. Найчастіше Сергій Каплін закликав Верховну Раду проголосувати за відставку Прем’єра. Так, в своїй публікації від 5 лютого Каплін наголосив:

-                70% українців вимагають відставки Уряду, а 60 - невдоволені Верховною Радою. Не можна доводити ситуацію до 100%-ї недовіри!Бо прості люди гнатимуть не тільки урядовців і депутатів, а і Президента. Головнокомандуючий зараз має зосередитись не тільки на зовнішніх викликах, а і на внутрішніх. Інакше скоро нам доведеться застосовувати Мінський формат для того щоб впоратись із узурпатором Яценюком.

Сергій Каплін активно коментував події, які відбулися на «Тарифному майдані» 8 лютого. Тоді Народний депутат України Тетяна Чорновол нанесла на намети протестувальників гасла, які звинувачували Сергія Капліна в корупції та зв’язках з олігархами:

-                40 наметів в "художествах" від нічної гості Тарифного Майдану.
Наші активісти кажуть, що поліція тримала людей, щоб дозволити їй розписати якомога більше. Звернулися до ГПУ - нехай розберуться із бездіяльністю правоохоронців.Утім, не скажу, що ми здивовані. Є підозра, що їхній шеф і послав Чорновол на "завдання"

Сергій Каплін також активно коментує події, які відбуваються в Верховній Раді України протягом 15-19 лютого. Особливу увагу Народний депутат акцентує на ситуації, яка склалася з коаліцією «Європейська Україна»:

-                Таким чином, коаліція жива. Вона гібридна, а не європейська. Вона цинічно-клептократична, а не постмайданівська. Вона — результат оліграхічної змови і путчу, обману виборців і театру «меншинства». Вона схожа на базар, єдиний де торгують долею народу! — зазначив Сергій Каплін в своїй публікації від 19 лютого.

Крім того, Народний депутат присвятив низку публікацій приниженню честі та гідності свого колеги — Народного депутата України Олега Ляшка. В 4 публікаціях в період з 17го лютого по 26е Сергій Каплін жорстко критикує діяльність лідера фракції «Радикольної партії».

Каплін публікує відеозаписи ефірів з ним на центральних каналах та ділиться посиланнями на матеріали з ним у всеукраїнських інтернет-виданнях.

Юрій Бублик

За період з 1 лютого 2016 року по 26 лютого Юрій Бублик зробив 46 публікацію в соціальній мережі «Facebook».

Народний депутат активно анонсує свої ефіри на центральних телеканалах та публікує їх записи (Рада, 112). Також Бублик публікує багато графічного контенту націоналістичної спрямованості.

В своїх публікаціях Юрій Бублик критикує діяльність Верховної Ради України. Особливо, в питаннях, що стосуються змін виборчого законодавства. Так, в публікації від другого лютого 2016 року Народний депутат наголосив на недоцільності прийняття Закону №3693 (про внесення змін до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» (щодо відкликання депутатів місцевих рад).

-                Законопроект № 3693 фактично надає політичним партіям право переглядати результати виборів. Не виключено, що на місця відкликаних депутатів прийдуть місцеві політики, які вигідні партіям, але не були підтримані виборцями – в такий спосіб зовсім нівелюється навіть така жалюгідна спроба «відкритих списків», котру маємо на сьогодні.

Наскільки ж критично Юрій Бублик висловився про проект закону №3700 («про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатамандатному окрузі) у своїй публікації від 18 лютого. Народний депутат вважає, що прийняття цього законопроекту запровадить партійну диктатуру:

-                Чого варто чекати? Незабаром ми побачимо надзвичайно слухняних депутатів. Якщо раніше людина, яка перебувала в партії і виграла вибори до парламенту, мала власний голос, могла критикувати дії керівництва своєї фракції, то тепер вони всі стануть, як сірі миші.

Також Бублик активно висвітлює свою законотворчу діяльність. У публікації 11 лютого він аргументує подання ним законопроекту № 3776 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення, звільнення, заохочення, притягнення до дисциплінарної відповідальності та звітування керівників дошкільких, загальноосвітніх і позашкільких навчальних закладів».

В іншій публікації від 11 лютого Народний депутат виніс свої пропозиції щодо урегулювання питання розміру орендної плати за замельні ділянки державної та комунальної власонсті.

На своїй сторінці в соціальній мережі «Facebook» Юрій Бублик звітується про свою роботу на окрузі. Він робить публікації про зустрічі з виборцями та відвідування заходів на своєму окрузі. Також Бублик активно коментує події, які відбуваються в полтавській політиці. Так, Юрій Бублик в своїй публікації від 4 лютого висловив обурення відкриттям кримінального провадження проти голови Октябрської районної в місті Полтава ради Романа Чабановського. Крім того, в своїй публікації від 25.02 Юрій Бублик прокоментував призначення секретаря Полтавської міської ради та нових заступників Полтавського міського голови Олександра Мамая.

Також Юрій Бублик кожного тижня звітується про те, як він працює з запитами, які надходять до Народного депутата.

Костянтин Іщейкін

Народний депутат України Костянтин Іщейкін за період з 1 лютого 2016 року по 26 лютого 2016 року зробив 14 авторських публікацій. В більшості випадків в його хроніці з’являються або публікації інших користувачів, які позначають Іщейкіна, або він сам ділиться публікаціями.

Більшість публікацій Іщейкін зробив за тиждень з 19 по 26 лютого: 8. Народний депутат дуже активно згадував Майдан та «постив» графічні матеріали, присвячені цій події — 3 публікації.

В своїх публікаціях Костянтин Іщейкін або звітується про свою законотворчу роботу, як Народного депутата (так, в публікації від 18 лютого він написав про ухвалення Закону щодо забезпечення компенсації за пільговий проїзд громадян, одним з ініціаторів якого став Іщейкін), або ділиться інформацією про свою роботу на окрузі (наприклад, в публікації від 2 лютого 2016 року він звітує про свій вклад в ремонт Погребняківської школи, а в публікаціїї від 26 лютого звітується про перевірку об’єктів на своєму окрузі, на які спрямовувалося бюджетне фінансування).

Костянтин Жеваго

Остання активність на сторінці Народного депутата Жеваго спостерігалася 1 грудня 2012 року.

Даря Черкашина, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Полтавській області

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини