Архів

Друк

Полтавщина в новому епідсезоні: профілактика ГРВІ та грипу як ніколи актуальна

Нещодавно в обласному Центрі здоров’я відбулося засідання круглого столу, темою якого була профілактика ГРВІ та грипу в епідсезоні 2012-2013 рр.

Обговорити актуальні питання протидії захворюваності зібралися головні спеціалісти охорони здоров’я, науковці ВДНЗУ «Українська медична стома-тологічна академія», представники фармацевтичної галузі та журналісти.

Відкриваючи засідання, заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко наголосив на важливості поінформованості населення та співпраці із журналістами, які повинні прос-тою мовою пояснити людям, як уникнути захворювання і що робити при йо-го перших ознаках. Юрій Васильович детально зупинився на проблемі само-лікування і необізнаності населення із специфічними заходами профілактики – вакцинацією.

Заступник головного державного санітарного лікаря Полтавської об-ласті Наталія Горбенко охарактеризувала прогноз щодо захворюваності на ГРВІ та грип на Полтавщині. Вона повідомила, що наразі показники захво-рюваності на грип та гострі респіраторні інфекції нижче епідпорогових. За-хворюваність дещо знизилась порівняно з попереднім тижнем, однак в окре-мих містах захворюваність вище від звичайного показника для цієї пори ро-ку, на рівні епідпорогових показників. За минулий тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло понад 6 тисяч осіб. Показник захворюваності становить 45,3 на 10 тисяч населення, тобто є нижчим за епідпороговий на 6,7% (епідпоріг – 48,6 на 10 тисяч). Також знизилась захворюваність серед дітей і складає 169,5 на 10 тисяч. Наталія Василівна та-кож повідомила, що пік захворюваності очікується в грудні 2012 року - лю-тому-березні 2013 року. Але пандемії грипу не очікується.

Лідія Войтенко, головний лікар Полтавської обласної клінічної інфек-ційної лікарні, коротко охарактеризувала групи високого ризику захворюва-ності на грип і ще раз нагадала, що грип – це високозаразне вірусне захворю-вання з цілим переліком тяжких ускладнень та ризиком летальності. Лідія Леонідівна підкреслила, що 95% випадків захворювання на ГРВІ та грип лі-кується вдома. Необхідно не займатися самолікуванням, а вчасно звернутися до лікаря, і дотримуватися його призначень.

Про позитивний вплив вакцинопрофілактики розповіла Галина Дубин-ська, завідуюча кафедрою інфекційних хвороб з епідеміологією ВДНЗУ «УМСА». Вакцинація - один з найвідоміших та найдієвіших засобів специфі-чної профілактики грипу. Саме завдяки вакцинації організм завчасно отри-мує захист від бактерій або вірусів. Навіть якщо людина після щеплення все ж таки захворіє, то перебіг відбуватиметься у легкій або стертій формі, без ускладнень, оскільки при потраплянні ворожого вірусу імунна система його атакуватиме, і він не зможе активно розмножуватися.

Завідуюча кафедрою педіатрії медичного факультету ВДНЗУ «УМСА» Тетяна Крючко, звертаючись до представників засобів масової інформації, наголосила на необхідності залучення експертів для надання коментарів та роз’яснень щодо вакцинації, бо висвітлення негативного досвіду щеплень пе-реважає над порадами фахівців. Дійсно, немає нічого гіршого, ніж формаль-ний і безликий підхід до будь-якої справи, тим паче до питання щеплення. Розкриваючи дану проблему, вона зупинилася на особливостях профілактики ГРВІ та захворюваності на грип у дітей та молоді.

Присутня на засіданні методист Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Вікторія Павленко розповіла про комплекс заходів з профілактики ГРВІ та грипу, які здійснюються у всіх навчальних закладах області.

Наталія Стецюк, директор Полтавського обласного комунального під-приємства «Полтавафарм», відзначила, що у Полтавській області на базі лі-кувально-профілактичних закладів створено необхідний резерв лікарських засобів і виробів медичного призначення для профілактики та лікування гос-трих респіраторних вірусних інфекцій і грипу. Також між лікувально-профілактичними та аптечними закладами області заключено угоди на по-стачання необхідних профілактичних та лікарських засобів, виробів медич-ного призначення для профілактики та лікування грипу та ГРВІ.

Олексій Коврегін, представник фармацевтичної компанії «Санофі Пас-тер», яка виготовляє вакцини для щеплень проти грипу, розкрив питання безпеки вакцин. Він зазначив, що сучасні вакцини не містять небезпечних речовин (наприклад, ртуті або тіомерсалу – речовин, які раніше використову-вались у виробництві) та не викликають алергічних чи запальних реакцій. Вакцина як така – не викликає захворювання. Але перед вакцинацією необ-хідно обов’язково проконсультуватися з лікарем, який огляне пацієнта і дасть дозвіл на щеплення.

Спільно обговорюючи види профілактики ГРВІ та грипу, спеціалісти одностайно наголосили на тому, що у поєднанні із здоровим способом життя, щорічна вакцинація забезпечить надійний захист населення від цих інфек-ційних хвороб.

ПРЕС-ЦЕНТР ГУОЗ ОДА
Поділіться з друзями:   

Останні новини