Архів

Друк

Працівники ДСО Полтавщини обшукують учнів металодетектором під час ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) рівня знань учнів шкіл уже існує 5 років, а зміни в проведенні тестування продовжують вносити. Цього року інновацією є встановлення камер відеоспостереження та використання металодетекторів.

15 травня в Україні стартувало цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання. Оскільки цього року в тестуванні бере участь майже 330 тисяч зареєстрованих абітурієнтів, необхідно подбати про безпеку та захист приміщень, де бажаючі вcтупити до вишів перевірятимуть свої знання.

Усі тестування відбуваються в спеціально створених пунктах тестування та розпочинаються об 11 годині ранку. А уже з 8 години забезпечує охорону громадського порядку на місці проведення тестування та дотримання його правил Державна служба охорони. Бійці спецпідрозділів дбатимуть та пильно стежитимуть, щоб школярі не мали змоги пронести з собою допоміжні матеріали. Калькулятори, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друковані чи рукописні матеріали – тепер табу на пунктах оцінювання знань. Контроль за забезпеченням об’єктивності, відкритості та прозорості проведення ЗНО здійснюється представниками приймальних комісій вищих навчальних закладів, громадськими спостерігачами, а також працівниками Державної служби охорони, які протягом 5 років надійно забезпечують спокій та захист тестування. Для виявлення заборонених та вилучення знайдених пристроїв використовуватимуться металодетектори, які знаходитимуться на вході до приміщень, де проходитиме тестування. Використання таких пристроїв у пункті тестування (за виключенням аудиторій) на виявлення у абітурієнтів технічних засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації здійснюватиметься працівником Державної служби охорони.

Контроль за дотриманням умов проведення зовнішнього незалежного оцінювання з використанням металодетекторів регламентований Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2012 році, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України й зареєстрованого в Міністерстві юстиції України.

Факти порушення цих вимог фіксуватимуться в Картах спостереження за процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання в пункті тестування. До порушників вживатимуться відповідні заходи передбачені законодавчими актами, що регламентують порядок та правила ЗНО.

Під пильним контролем бійців ДСО на території Полтавсько області буде 46 пунктів, 20% з яких обладнано камерами відеонагляду. У разі потреби вийти з аудиторії, працівник Державної служби охорони має право з металошукачем перевірити учня в коридорі на предмет наявності мобільного телефону чи іншого пристрою відтворення інформації.

Усі виявлені заборонені пристрої забираються, а їх власників не допускають до здачі тестів або вони здають роботу на тому місці, де завершили її виконання.

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини