Архів

Друк

Володимир Замикула: "Ветслужба області має більш жорстко контролювати якість продуктів"

За останні 3 роки область залишається благополучною по гострих і хронічних інфекційних захворюваннях тварин, за виключенням лейкозу ВРХ в приватних господарствах населення області, лептоспірозу ВРХ та сказу тварин.

Про це повідомили на засіданні колегії Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області з питань підбиття підсумків роботи служби у 2011 році та організації роботи у 2012 році.

Робота спеціалістів ветеринарної медицини області в 2011 році була спрямована на виконання профілактичних, діагностичних досліджень, здійснення спеціальних заходів проти інфекційних, інвазійних та незаразних хвороб у сільськогосподарських тварин, птиці. Область благополучна по туберкульозу, сибірці, африканській та класичній чумі свиней.

З метою недопущення на території області виникнення і розповсюдження гострозаразних хвороб сільськогосподарських тварин і птиці ветеринарною медициною області з початку 2011 року проведено 2,2 млн. лабораторно-діагностичних досліджень, 29,7 млн. щеплень та лікувально-профілактичних обробок проти інфекційних та інвазійних хвороб.

У 2011 році Регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини в Полтавській області проведено 74,4 тис. досліджень на високопатогенний грип птиці. Дослідженню підлягала птиця сільськогосподарських підприємств, господарств населення, синантропна та дика перелітна. Вірусологічні дослідження збудника високопатогенного грипу не виявили.

Щодо збереження поголів’я сільськогосподарських тварин і птиці слід відмітити, що загибель ВРХ на проти минулого року зменшилась, загинуло 1389 голів (або 0,5%), що на 752 голови менше, а втрати свинопоголів’я становлять 19,6 тис. голів (4,2%), що на 9,2 тис. голів менше, ніж за минулий рік.

Одним із важливих напрямків роботи ветеринарної медицини є сервісне обслуговування. Державними установами області щорічно укладаються договори на ветеринарне обслуговування тварин приватного та громадського секторів. В області створено і діє 267 сервісних пунктів, із них при держветустановах 161 та 106 різної форми власності, працює 337 аптеки, аптечні пункти та кіоски в т.ч. 88 при державних установах та 254 іншої форми власності, штучним заплідненням займається 27 пунктів у держветмережі та 593 різної форми власності.

Упродовж року значна увага приділялась санітарній якості молока, що заготовляється молокопереробними підприємствами. Основним у цьому питанні є дослідження корів на приховані форми маститів. Середньомісячний відсоток досліджень корів приватного сектору в порівнянні до 2010 року збільшився і становить 61,5%.

В цілому заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула відзначив позитивні результати в роботі ветслужби області, проте на наступний рік для збереження стабільної ситуації в даній сфері необхідно сконцентрувати максимум зусиль на виконання функцій, покладених на службу державою, адже загрозлива ситуація з поширенням африканської чуми свиней складається на території сусідньої Російської Федерації, необхідно також забезпечити більш жорсткий контроль за дотриманням вимог під час заготівлі молока, якістю харчових продуктів тощо.

Поділіться з друзями:   

Останні новини