Архів

Друк

"На зустрічі у Прем’єр-міністра відбулася відверта та принципова розмова з молодіжними лідерами" - Ігор Рева

В Україні триває обговорення законопроектів про вищу освіту.

Осторонь не стоять студенти. Серед тих, хто не має бажання висловлювати прагнення молодих протестами під стінами владних іституцій, а сідає за круглий стіл обговорень – член президії Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту, президент студентського парламенту ПолтНТУ, голова студентської ради м.Полтава Ігор Рева. Днями він брав участь у консультаціях у Прем’єр-міністра України Миколи Азарова щодо доопрацювання законопроекту "Про вищу освіту", інформує прес-служба університету.

Як розповів Ігор Рева, на зустрічі у Прем’єр-міністра відбулася відверта та принципова розмова з молодіжними лідерами. Глава Уряду відзначив небайдужість, що звучала у виступах студентських лідерів – думки як тих, хто висловлювався «за» пропозиції урядовців, так й тих, хто був «проти». Вирували дебати – в результаті переважною більшістю було погоджено не відкликати урядовий проект щодо реформування вищої освіти із Парламенту, а узагальнити висловлені пропозиції та зауваження, опрацювати і додатково направити їх на розгляд законотворців.

Ігор Рева висловив думки студентського загалу Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка щодо переваг законопроекту уряду: молоді цей документ дає основне, чого нині вона прагне – бути конкурентоспроможною й гідною у європейському просторі. Демократизація системи управління та діяльності органів студентського самоврядування (ОСС) у вищих навчальних закладах, на думку студентського мера м. Полтава, теж відчутна у законопроекті.

Глава Уряду наголошував на необхідності створення більш конкретних стимулів для бізнесу, аби той долучався до процесу навчання студентів, даючи ВНЗ відповідні замовлення. Микола Азаров заявив, що особисто готовий підтримати певні ініціативи, які забезпечать такі стимули, приміром, шляхом внесення відповідних змін у Податковий і Бюджетний кодекси.

– Стаття 63 законопроекту «Про вищу освіту» регламентує можливість мати у структурах ВНЗ, малі підприємства, аби наукові дослідження молоді мали й певний зиск для закладу, на мою думку – це слушна пропозиція, – вважає Ігор Рева, – дію цього міжнародного досвіду вже побачили студенти нашого університету, перебуваючи на навчанні у нашого партнера Санкт-Петербурзькому державному електротехнічному університеті, де у власних технопарках і знання теоретичні практикою підкріплюють, і копійку заробляють.

Погоджується Ігор Рева також із рядками законопроекту щодо посилення важелів фінансової автономії ВНЗ, а також надання реальних повноважень в управлінні закладами ОСС.

– Мені сподобалося, що рядком закону визначатиметься 10% присутності студентів у вченій раді і 10% студентів, які зможуть брати участь у засіданнях трудового колективу закладу, – зазначає Ігор Рева. Фінансова автономія надасть закладам змогу розпоряджатися коштами від виконання платних послуг, що визначає законодавство, а це – можливість вільно придбати технічні, інформаційні засоби, розробки IT-технологій. Все це забезпечить високий рівень освіти та зацікавить студентів у роботі з новітнім обладнанням

В урядовому законопроекті чітко визначено фінансову основу діяльності органів студентського самоврядування – на розвиток ОСС можна буде спрямовувати 0,5% коштів спеціального фонду ВНЗ. Прем’єр-міністр висловив готовність підтримати фінансову самостійність вищих навчальних закладів, звільнивши від оподаткування кошти, що спрямовує підприємництво на вирішення конкретних завдань, розповів Ігор Рева. Єдиною умовою Глави уряду залишається обов’язкова участь студентів та викладачів у проектах замовлення бізнесу.

– Думки на консультації звучали різні, та від імені студентів нашого закладу я вважаю, що урядовий законопроект « Про вищу освіту» треба швидше приймати Верховною Радою у першому читанні, – підсумував свої враження від зустрічі у Глави уряду президент студентського парламенту ПолтНТУ Ігор Рева.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини