Архів

Друк

В області відкрили кооператив із заготівлі молока

Заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула 30 листопада узяв участь в урочистому відкритті сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу "Молочник Сушки" в селі Сушки Козельщинського району.

Ініціатором відкриття кооперативу із заготівлі молока виступила міжнародна благодійна організація "Добробут Громад" – виконавець міжнародного благодійного проекту "Розвиток молочарських кооперативів в Україні", президент фонду ТЕРЕС В.М.

Для виконання проекту фірмами ,"Данон" (Франція) та "Хайфер" (США) виділено для придбання обладнання та закупку племінних нетелів 290 тисяч гривень.

На будівництво модуля молокоприймального кооперативу витрачено 170 тисяч гривень (сюди увійшло холодильне обладнання, приміщення самого модуля, лабораторія з визначення якісних показників, колодязь для забору води, насос).

Виділено 120 тисяч гривень на закупівлю 10 голів племінних нетелів у СТОВ "Воскобійники" Шишацького району.

Сертифікати на придбане поголів’я були вручені власникам під час відкриття молокоприймального пункту.

На території Пригарівської сільської ради, де розміщений кооператив (села Сушки, Пригарівка, Панасівна), в господарствах населення утримується 310 голів корів. Орієнтовний обсяг заготівлі молока від населення складатиме до 3 тонн молока щоденно.

Для транспортування молочної сировини фірмою "Данон", буде придбаний молоковоз на базі автомобіля "Газель", вартістю 100 тисяч гривень.

Підприємством АТ ,"Кременчуцький міськмолокозавод", яке входе до складу фірми "Данон", в селі Сушки побудований дитячий майданчик.

Заступник голови облдержадміністрації Володимир ЗАМИКУЛА зазначив, що практика створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів за безпосередньої участі молокопереробних підприємств повинна набути загальнообласного поширення, адже саме переробні підприємства в першу чергу зацікавлені у розвитку власних сировинних зон, гарантуванні забезпечення стабільних обсягів виробництва якісної молочної сировини, підвищення параметрів безпечності кінцевої продукції.

Для місцевих органів влади кооператив – це передусім підвищення рівня соціальної захищеності селян, розвиток сільських територій, можливість стабілізувати ситуацію в галузі тваринництва в індивідуальному секторі.

Створення кооперативу "Молочник Сушки" відбувалось за сприянні та підтримки облдержадміністрації, Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області, обласної сільськогосподарської дорадчої служби, Козельщинської райдержадміністрації та районної ради.

Поділіться з друзями:   

Останні новини