Архів

Друк

В області зросли закупівельні ціни на молоко

Станом на 10.10.2011 в області фактично намолочено 2,77 млн. тонн зернових, триває збір кукурудзи на зерно (37%), намолочено 1167 тис. тонн при середній урожайності 71 ц/га.

Завершується збирання сої та соняшнику, які обмолочено на площах 115 тис. га (82%) та 221 тис. га (94%) відповідно. Тривають також роботи зі збирання цукрових буряків, які викопано на площі 32,6 тис. га (47%), отримано 1212 тис. тонн буряків, цукровими заводами області вироблено близько 120 тис. тонн цукру. Стосовно проведення посіву озимих під урожай 2012 року, відмічено, що станом на 10.10.2011 посіяно 257 тис. га озимих.

Про це повідомив в.о. начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Семен Москаленко під час наради в облдержадміністрації з питань проведення комплексу осінньо-польових робіт та поточної ситуації у агропромисловому комплексі області.

Щодо проведення щотижневих ярмарків сільськогосподарської продукції відзначалося, що протягом останнього періоду спостерігається вирівнювання ціни на ярмарках та на ринках за рахунок зниження рівня ринкових цін. Робота з організації ярмаркової торгівлі продовжується.

Стосовно питання виконання в області завдань з формування регіональних ресурсів продовольчого зерна на 2011-2012 маркетинговий рік відмічено, що у відповідності до доведених завдань сільськогосподарськими підприємствами області має бути продано хлібопекарським підприємством продовольче зерно об’ємом 41 тис. тонн, на сьогодні укладено угод на постачання 40,3 тис. тонн (98% до завдання). Крім того, районними державними адміністраціями укладено угоди з сільськогосподарськими товаровиробниками про гарантування збереження зерна регіональних ресурсів обсягом 19 тис. тонн. Таким чином обсяг фактично сформованих регіональних ресурсів зерна становить 59,3 тис. тонн.

Обговорено під час наради також ситуацію на ринку молока області. зазначено, що наразі складається тенденція до підвищення рівня закупівельних цін на молоко, зокрема у приватних господарствах населення. Станом на 10.10.2011 року закупівельна ціна на молоко знаходиться в рамках 2,5-3,00 грн./кг (переважно 2,70 грн./кг). Стосовно заборгованості за розрахунками переробних підприємств перед сільськогосподарськими підприємствами за реалізовану молокосировину, констатовано, що молокозаводи мають поточну заборгованість у розмірі 8,6 млн. грн., що виплачується по мірі надходження коштів від реалізації молокопродукції.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини