Архів

Друк

У Кременчуці об’єднали українську та російську землю

28 вересня в Кременчуці - напередодні Дня міста у Парку Миру відбувся урочистий захід, присвячений 68-ій річниці з дня визволення Кременчука від німецько-фашистських загарбників.

До Кременчука у святкові дні завітали гості з російських міст, де на початку Великої Вітчизняної війни були сформовані військові з’єднання, які визволяли Кременчук у далекому 1943 році. Вони приїхали для того, щоб розділити радість свята, віддати данину пам’яті всім полеглим у визвольних боях, в тому числі своїм землякам.

На урочистостях були присутні: міський голова Кременчука Олег Бабаєв, голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко, аташе політичного відділу Посольства Російської Федерації в Україні Роберт Литвищенко, А. Н. Полозов - визволитель м. Кременчука, мешканець м. Кривий Ріг, делегація з міста Москви, міста Острожськ Воронежської області, міста Петушки Володимирської області, міста Ногинськ Московської області.

Звертаючись до присутніх, міський голова Кременчука Олег Бабаєв відзначив, що у визвольних боях за Кременчук полягло понад 5 тисяч військовослужбовців. У місті добре пам’ятають про тих, хто ціною власного життя забезпечив мирне сьогодення. Сучасне покоління кременчужан проводить кропітку роботу з вивчення історії бойової слави нашої держави, міста. Він відзначив діяльність учнів кременчуцьких загальноосвітніх шкіл, які у цьому напрямку проводять велику пошукову роботу. Нещодавно вони побували в містах Російської Федерації, де були сформовані військові частини, які за мужність та героїзм проявлені під час визвольних боїв за Кременчук, отримали назви Кременчуцьких. З тих місць кременчуцькі пошуковці привезли землю, политу кров’ю героїв Великої Вітчизняної війни. Олег Бабаєв закликав всіх присутніх пам’ятати про тих, кому ми завдячуємо мирним сьогоденням, завжди бути достойними їх.

На урочистому заході представники пошукових загонів загальноосвітніх шкіл Кременчука виконали ритуал, під час якого на Кургані Слави поєднали російську землю з кременчуцькою. Після цього керівники міста вручили землю з Братських могил та листи-подяки членам російських делегацій. Живі квіти поклали до підніжжя Алеї Слави.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини