Архів

Друк

На Полтавщині люди стали менше утримувати корів

Під час виконання Програми розвитку галузі тваринництва Полтавської області Головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації, управліннями агропромислового розвитку райдержадміністрацій особлива увага приділяється впровадженню промислових технологій виробництва продукції тваринництва, селекційно-племінній роботі, підвищенню генетичного потенціалу тварин.

Також активно підтримується залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій у будівництво нових та реконструкцію існуючих виробничих об’єктів.

Саме така робота і посприяла позитивним тенденціям розвитку галузі тваринництва.

Згідно з обласною Програмою розвитку галузі тваринництва на 2011-2014 роки прогнозовані показники на 2011 рік в сільськогосподарських підприємствах усіх форм власності складають:

 • щодо поголів’я великої рогатої худоби – 170,7 тис. голів, в тому числі корів - 67,65 тис. голів;
 • свиней – 203,4 тис. голів;
 • з виробництва молока – 310,1 тис. тонн, м’яса (вирощування у живій вазі) – 44,2 тис. тонн.

Валова продукція галузі тваринництва за 8 місяців поточного року зросла на 2,5 %, в тому числі в сільськогосподарських підприємствах - на 4,7 %, в господарствах населення - на 0,2 %.

Таких показників досягнуто за рахунок збільшення виробництва молока, м’яса в сільськогосподарських підприємствах.

Приріст виробництва тваринницької продукції до минулого року складає за виробництвом:

 • молока – 2,9 %;
 • м’яса (з вирощування) – 7,2 %;
 • м’яса (за реалізацією) – 12,7 %.

В цілому за останні два роки намітилась тенденція до стабілізації поголів’я великої рогатої худоби, в тому числі корів в сільськогосподарських підприємствах області, тому область в цьому напрямку займає перші місця серед регіонів країни.

В господарствах населення дещо інші тенденції – за поточний рік в даній категорії господарств стало утримуватись на 2,6 тис. голів менше великої рогатої худоби, в тому числі корів – на 6,2 тис. голів до показника минулого року.

В деяких районах розвиток галузі тваринництва є недостатнім.

Найбільше зменшили поголів’я великої рогатої худоби до показника минулого року господарства Гадяцького району - на 2,1 тис. голів, Чорнухинського - на 1,0 тис. голів.

Зменшено поголів’я корів в господарствах Диканського району - на 221 голову, Чорнухинського - на 192 голови, Лубенського - на 161 голову.

За 8 місяців поточного року надій молока на корову в сільськогосподарських підприємствам становив 3264 кг, що на 54 кг або на 2 % більше за минулорічний показник.

Середньодобові прирости великої рогатої худоби на вирощуванні, відгодівлі та нагулі збільшились з 444 грамів у 2010 році до 476 грам (на 10,7 %) у 2011. По свинопоголів’ю приріст відповідно збільшився з 331 грама у 2010 році до 420 грам (на 12,6 %) у 2011 році.

Це в першу чергу пов’язано з покращенням умов утримання та відгодовування худоби та птиці.

Впроваджуються 19 інвестиційних проектів з будівництва і реконструкції тваринницьких об’єктів на суму понад 937 млн. грн., зокрема в галузі молочного скотарства:

 • в ПП ,,Білоцерківська агропромислова група” побудовано першу чергу молочного комплексу з доїльним залом на 500 голів корів, вироблено 2925 тонн молока. До кінця поточного року буде введено другу чергу комплексу на 500 голів корів;
 • введено в експлуатацію доїльний блок в СВК ,,Батьківщина” Котелевського району на 700 голів корів;
 • в ТОВ ,,АФ ім. Довженка” Шишацького району діє молочний комплекс з доїльним залом на 500 голів корів. Розпочато будівництво другої черги комплексу на 500 голів корів;
 • будується другий молочно - товарний комплекс в ТОВ „АФ ,,Маяк” Котелевського району на 800 корів;
 • в ТОВ ,,НВП ,,Глобинський м’ясомолочний комплекс” закуплено обладнання для доїльного залу, розпочато будівництво двох приміщень для корів;
 • ПП ,,Ланна-Агро” Карлівського району проводить реконструкцію твариницьких приміщень на 500 голів корів.

В галузі свинарства:

 • реалізується спільний російсько-український проект ТОВ „Белгранкорм-Полтавщина” з залученням інвестицій на суму 250 млн. грн., за яким частково розпочнеться виробництво вже в листопаді поточного року, і який розрахований на 2500 голів основних свиноматок з проектною потужністю 55 тис. голів продуктивних свиней та виробництво 5,5 тис. тонн м’яса свинини на рік.
 • набирає потужностей ТОВ НВП „Глобинський свинокомплекс”, де до кінця року буде одночасно утримуватись 93 тис. голів свиней.

Останнім часом змінилася і цінова політика в галузі. Якщо півроку тому максимальна ціна на молоко була для сільськогосподарських підприємств до 3 грн, для населення - 1-1,5 грн, на яловичину – 10 грн, свинину-10-12 грн. за 1 кг живої ваги, то станом на 21 вересня поточного року на молоко І ґатунку для сільгосппідприємств – 3,81 грн., для населення – 2,65 грн. Ціна на молодняк великої рогатої худоби вищої вгодованості – 18,5 грн, а на свиней - 19,5 грн.

В даний час існують всі об’єктивні передумови для збільшення поголів’я худоби та значного нарощування виробництва тваринницької продукції.

Поділіться з друзями:   

Останні новини