Архів

Друк

11 вересня – День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості

Нафтова, газова та нафтопереробна галузі промисловості – важлива складова частина паливно-енергетичного комплексу держави. Динамічний розвиток нафтогазової та нафтопереробної промисловості – це запорука успішного розвитку економіки.

День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості – є визнанням праці людей, які присвятили себе складній, але дуже важливій для країни справі. Це також свято для кожного, до чиїх осель подається газ та тепло.

Серед найбільших підприємств Полтавщини з виробництва продуктів нафтоперероблення – ПАТ транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія “Укртатнафта” та філії дочірньої компанії “Укргазвидобування” НАК “Нафтогаз України”; з добування паливно-енергетичних корисних копалин – СП “Пoлтaвcькa гaзoнaфтова компанія”, філії дочірньої компанії “Укргазвидобування” НАК “Нафтогаз України”, Полтавська філія ЗАТ “Нафтогазвидобування”, Нафтогазовидобувне управління “Полтаванафтогаз” ВАТ “Укрнафта”.

За даними Головного управління статистики у Полтавській області у паливно-енергетичному комплексі України частка Полтавщини з реалізованої продукції нафтоперероблення становить майже 25%, добування паливно-енергетичних корисних копалин – майже 10%.

За сім місяців п.р. видобуто 4391,7 млн.м3 газу природного, 317,7 тис.т газового конденсату, 193,5 тис.т нафти сирої, що становить відповідно 39,7%, 63,4% та 13,6% загальних обсягів виробництва в Україні.

На підприємствах з добування паливно-енергетичних корисних копалин Полтавщини у січні–липні 2011р. працювало 8,0 тис. осіб, з виробництва продуктів нафтоперероблення – 5,5 тис. осіб, середньомісячна заробітна плата штатного працівника становила – 4671 грн. та 4537 грн. відповідно, що у 2,0 та 1,9 рази перевищує середньообласний рівень.

У підприємства з добування паливно-енергетичних корисних копалин станом на 1 липня 2011р. іноземними інвесторами вкладено 45,8 млн.дол. США, що склало 10,3% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій, вкладених у промисловість області, з виробництва продуктів нафтоперероблення – 6,5 млн.дол. США (1,5%).

Підготовку фахівців для нафтової та газової промисловості в області здійснюють Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка та Полтавський нафтовий геологорозвідувальний технікум, які щорічно випускають майже 500 фахівців різних рівнів для цих галузей.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини