Архів

Друк

Олександр Мамай про проведення двомісячника чистоти та благоустрою

Із 4 квітня по 4 червня у Полтаві проходить традиційний двомісячник чистоти та благоустрою.

Аби Полтава щонайшвидше розквітла після довготривалих морозів до роботи задіяні комунальні служби міста. Прибирають вулиці і вулички, чепурять парки і сквери, виконується ямковий ремонт автошляхів. Полтавський міський голова Олександр Мамай розповів про хід робіт та найближчі перспективи.

Полтава – місто хоч і невеличке, але, аби зробити усе якісно та на відмінно – зусиль треба прикласти не маленьких, а від так і часу необхідно чимало. Звичайно, нам би хотілося навести лад у нашому місті щонайшвидше.

Але обсяг робіт дуже великий. Саме тому, перелік необхідних завдань, сформований на увесь період двомісячника, «підганяється» чи не щодня. Це ж як прибирати у своїй оселі чи довкола своєї домівки: берешся за одне, а там бачиш десь полагодити ще треба, а за тим – підфарбувати, а там би лавку новеньку збити. Так і у великому міському господарстві – не можна на щось закривати очі.

До праці задіяні усі комунальні служби міста без виключення: «ЖЕО №2», «Декоративні культури», «КАТП-1628», «Міськсвітло», Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста. Загалом щодня працюють понад 500 спеціалістів та відповідна спецтехніка. Серед основних видів робіт – дорожні роботи, нанесення розмітки, ремонт зовнішнього освітлення, прибирання вулиць, дворів від сміття, у тому числі й негабаритного, догляд за деревами, насамперед, обрізка сухого гілля. Також підготовка клумб та газонів до висадки квітів у парках та скверах, на вулицях міста. На це звертається особлива увага, адже місто готується до відзначення 9 травня.

Так, проводяться роботи по нанесенню дорожньої розмітки на вулицях Європейській, Соборності, Маршала Бірюзова, Монастирській, Ковпака та інших. Виконується ямковий ремонт автошляхів та підготовчі роботи до асфальтування, зокрема, по вулицях Пушкіна, Героїв АТО, Небесної Сотні, Гребінки та інших.

Вивезено більше 50 тис. куб. м. сміття. Безумовно, це постійна робота. Але особливих клопотів комунальникам додає негабаритне сміття, яке мешканці доволі часто складають біля сміттєвих баків, а інколи, навіть у дворах.

Постійно виконуються роботи по ремонту зовнішнього освітлення на вулицях та будинках, ревізії та ремонту світлофорів. Працівники підприємства «Міськсвітло» виконують як планові роботи, так і ліквідовують аварійні ситуації, працюють у різних мікрорайонах міста – у селищі Лісок, у парку Петра Юрченка, на вулицях Сакко, Гната Хоткевича, Гожулівський, Соборності, Європейській, Івана Мазепи та інших.

Нелегку повсякденну роботу виконують і двірники КП «ЖЕО №2». Досвіта, поки вся Полтава ще спить, вони тяжко трудяться, аби, йдучи на роботу, в університет, школу, ми йшли чистими та охайними вулицями. Звісно ж, працюють вони кожної пори року, але навесні, знає кожен господарник, справ особливо багато.

Щороку навесні ми приділяємо чималої уваги таким зонам відпочинку як парки та сквери, адже це питання полтавців хвилює чи не найбільше. Туди йдуть відпочити, перевести дух, відволіктися від метушні цілими родинами.

Міські парки та сквери вже готові зустрічати своїх дорослих і маленьких відвідувачів. Комунальним підприємством «Декоративні культури» було оглянуто паркові дерева, за необхідності сухе гілля зрізається. Прибрано території, розчищено паркові майданчики, приведено до ладу смітники, пофарбовано лавки. Триває підготовка до висадки квітів. Мабуть, чи не найбільше кожен чекав на запуск міських фонтанів. Попередньо, до запуску, було проведено усі необхідні підготовчі роботи: прочищено водопостачальні комунікації, приведено до ладу зовнішній вигляд об’єктів. Усього ж функціонуватиме 7 водограїв: у Петровському та Сонячному парках, у Студентському сквері, на Театральній площі, Соборному майдані, Майдані Незалежності, на вулиці 1100-річчя Полтави. Фонтани працюватимуть на вихідних з 9 години.

Безперечно, немає такої роботи, де б не виникало труднощів. Є дуже хороший вислів: не помиляється лише той, хто нічого не робить.

Певна річ, виникають робочі моменти, неузгодженості в графіках, окремі завдання двомісячника чистоти виконуються не так швидко, як би хотілося. Але це не можна назвати суттєвими перешкодами.

Дуже добре було б, аби кожен полтавець відчував відповідальність за своє місто. Мінімальний вчинок від однієї людини – викинутий у смітник папірець, а якщо від багатьох – величезний внесок у загальний результат. Велике починається з малого.

Тільки любов до нашого міста здатна робити його ще більш привітним, затишним, комфортним. Містом, до якого завжди хочеться повернутись, містом, у якому хочеться жити, де хочеться будувати своє майбутнє, де хочеться виховувати дітей.

Чудова традиція була у наших батьків – суботники. Цілими будинками вони виходили на прибирання двору. І це була не праця, а задоволення, це було для них дійсно святом. Висадити квіти своїми руками, якими милуватимуться жителі усіх прилеглих будинків, полагодити чи підфарбувати гойдалки для своїх дітей, посадити деревця, встановити лавки. Бо хто, якщо не ми?! Є лише бажання і його відсутність. Але ж як може не бути бажання жити в кращому місті?!

Приємно, що ці традиції не зникають. Тільки протягом останніх днів організовано суботники в різних мікрорайонах, у дворах, місцях відпочинку. За це велика подяка полтавцям, депутатам, які згуртували мешканців навколо ідеї зробити Полтаву чистішою.

Я звертаюся до усіх підприємств, установ, організацій, закладів торгівлі і громадського харчування, колективів та об’єднань утримувати у належному стані свої території, слідкувати за ними!

Я звертаюсь до усіх полтавців! Долучайтеся до загальноміського прибирання! Привівши до ладу свої прибудинкові території, ви зробите значний внесок у загальний результат!

Об’єднаємо нашу любов до Полтави!

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини