Архів

Друк

З обласного збірного пункту відправилися на строкову військову службу 180 призовників

У межах весняної призовної кампанії з обласного збірного пункту відправилися на строкову військову службу 180 призовників із різних районів Полтавщини.

– Загалом із понад дев’яти тисяч осіб, які підлягають призову у квітні-травні, буде призвано 545 осіб. 180 сьогодні вже відбувають до військ. Кожен четвертий призовник, який приходить у військовий комісаріат, комісією визнається непридатним для військової служби. Призовні комісії нині працюють у посиленому режимі. Чимало хлопців непридатні за станом здоров’я, чимало ще не прибули до військового комісаріату. Чекають, коли їм вручать повістки. Чекати не потрібно. Необхідно прибути у військовий комісаріат, пройти медичну комісію, яка визначить, чи може за своїм станом здоров’я, морально-діловими якостями призовник проходити військову службу. Особливість нинішньої призовної кампанії – відновлення призову до Державної прикордонної служби. Загалом кампанія проходить планово. Завдання буде виконано – 545 осіб із Полтавщини цієї весни підуть захищати Батьківщину, – поінформував заступник військового комісара по роботі з особовим складом та громадськістю Полтавського обласного військового комісаріату підполковник Едуард Бородай. – Весняна призовна кампанія триватиме до 31 травня включно. Відправки призовників на службу відбуваються щоденно. Сьогодні ми просто вирішили приділити більше уваги урочистій складовій. Хлопці прибудуть до баз і навчальних центрів Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, до військових частин Збройних Сил України, де вивчатимуть військову справу й оволодіватимуть військовими навиками. Починаючи із 2014 року, коли був відновлений призов, жоден призовник не брав участі в бойових діях у зоні АТО. Термін строкової служби не змінився: 18 місяців – для осіб, які не мають вищої освіти, 12 місяців – для осіб, які мають вищу освіту.

Едуард Бородай додав, що сьогодні наказом обласного військового комісара 180 призовникам присвоєно звання «солдат». Начальник Полтавського обласного збірного пункту майор Владислав Литовченко побажав новобранцям чесно і сумлінно виконати свій військовий обов’язок перед українським народом і державою, оволодіти військовою справою і стати професіоналом своєї спеціальності.

– Насамперед висловлюю подяку від керівництва обласної державної адміністрації й усіх членів обласної призовної комісії за ваш свідомий вибір, панове призовники. Зичу вам здоров’я і натхнення, повернутися загартованими, змужнілими, справжніми солдатами. Нині Україна потребує молодого покоління, яке захищатиме її суверенітет, державні кордони, шануватиме своїх батьків і Вітчизну, рідну землю, на якій народилися і виросли. Спасибі батькам, що виростили справжніх патріотів, – зазначив представник обласної призовної комісії, заступник начальника відділу з питань запобігання та протидії корупції, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації Сергій Ляхівненко.

Напутні слова новобранцям сказали й учасники антитерористичної операції – голова громадської спілки «Координаційна Рада громадських організацій учасників АТО» старший лейтенант запасу Віталій Турпітько і командир штабу – перший заступник командира гаубичного самохідного артилерійського дивізіону 72-ї окремої механізованої бригади, нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, майор запасу Роман Костюк.

Провели призовників на строкову військову службу із хлібом-сіллю – вручили короваї. За сприяння обласної державної адміністрації призовники одержали подарунки – речі, які стануть їм у нагоді під час перших днів служби. Звершив молитву й окропив святою водою солдатів і всіх учасників заходу військовий капелан Української Православної Церкви Київського Патріархату отець Володимир.

Прийоми рукопашного бою, показовий захват і звільнення бойової розвідувально-дозорної машини (наданої 18-ю окремою бригадою армійської авіації міста Полтави) продемонстрували для присутніх на урочистій відправці вихованці військово-спортивного центру «Воїн».

Музичний супровід заходу забезпечив військовий оркестр Полтавського гарнізону. Полтавська обласна філармонія підготувала для солдатів концертну програму.

– Нині на військову службу призиваються найкращі. Якщо ви стоїте в цьому строю, то значить ви фізично загартовані, маєте високі морально-ділові якості і найголовніше – бажаєте проходити військову службу. Ми поважаємо і цінуємо ваше рішення, – звернувся до новобранців Едуард Бородай.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини