Архів

Друк

У Полтаві відкрили міні-скульптуру козаку Енею

Сьогодні в обласному центрі, на будівлі торгового дому «ЦУМ», що на вулиці Соборності, 28/13, відкрили міні-скульптуру герою бурлескно-травестійної поеми Івана Котляревського «Енеїда» козаку Енею.

На її створення кошти було зібрано за допомогою краундфандингу на інтернет-ресурсі «ЗМІСТ».

– Вирішили подати проект. Місцева громада його підтримала грішми. На реалізацію ініціативи потрібно було зібрати 18800 гривень, у результаті зібрали на тисячу більше. Реалізовували проект сім-вісім місяців. Об’єкт виготовляв скульптор із Ужгорода Михайло Колодько. Ми отримали дозвіл на встановлення міні-скульптури від власників будівлі й художньої ради міста Полтави, – зазначив один з авторів проекту, депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков. – Подібні об’єкти почали з’являтися в Києві. Маю надію, що відкрита у Полтаві міні-скульптура – лише перша із серії, адже у нас дуже багато колоритних персонажів.

Еней, зображений на міні-скульптурі, вельми схожий на персонажа із мультфільму «Енеїда» 1991 року. Автор мультиплікаційного втілення «моторного парубка», художник-постановник Едуард Кірич дав дозвіл на використання створеного ним образу і приїхав із Києва на відкриття об’єкта.

– Іван Котляревський – великий мудрець, науковець, патріот, бог сміху. Його гумор живий досі. Прочитаєш «Енеїду», і настрій покращується. Я відразу знав, як малювати його персонажів. Сім серій, три роки праці над мультфільмом… Ми сумлінно трудилися, бо була велика любов до Котляревського. Якщо сам Шевченко назвав його батьком, то можна тільки уявити масштаби постаті Івана Петровича. На жаль, йому небагато уваги приділяють в Україні. «Енеїду» я читаю з десяти років. Усе життя це моя настільна книга, – розповів Едуард Кірич.

Едуард Ілліч і Вадим Ямщиков відкрили міні-скульптуру козаку Енею. Під нею, до слова, розташована монета із тризубом і написом «На фарт». Як пояснюють автори проекту, хто її потре, того спіткає удача.

Допомогли в організації заходу працівники Департаменту культури і туризму облдержадміністрації.

– Приємно, що люди небайдужі до того, який вигляд має Полтава на туристичній карті України, що бачить турист, коли приїздить до нас. Спасибі ініціаторам проекту й усім, хто долучився до його втілення, за те, що віднині Еней «житиме» на центральній вулиці Полтави, – зазначила директор Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко. – Щиро вірю, що ця маленька скульптура з величезної і багатої історичної спадщини нашої духовної колиски України принесе новий туристичний маршрут обласним центром.

Артисти Полтавського академічного обласного театру ляльок представили для учасників заходу уривок із вистави «Енеїда». Після закінчення урочистостей кожен охочий зміг сфотографуватися поряд із міні-скульптурою, а також зробити світлину з Іваном Петровичем Котляревським, образ якого втілював актор Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя Сергій Озерянко.

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини