Архів

Друк

У Полтаві відбувся дитячий фестиваль композицій «Великодня писанка»

Напередодні Світлого Христового Воскресіння, 5 квітня, на Театральній площі відбувся міський дитячий фестиваль композицій «Великодня писанка».

Фестиваль був започаткований міським головою Олександром Мамаєм у 2012 році. Щорічно він проводиться з метою популяризації українських традицій, розвитку творчих здібностей учнівської молоді, залучення до вивчення звичаїв українського народу, допомагає виховати у дітей повагу до національної культури та історії нашого народу.

До участі у фестивалі були запрошені усі навчально-виховні заклади та позашкільні заклади освіти міста, які представили свої кращі тематичні роботи на території Театральної площі.

Особисто оглянув кожну композицію міський голова Олександр Мамай. Він зауважив, що фестиваль «Великодня писанка» це ще одна чудова традиція Полтави, яка об'єднує усіх довкола корисної та цікавої справи:

– «Великодня писанка» – це одна з тих чудових традицій, які існують у нашому місті. Щорічно з радістю сюди приходять полтавці зі своїми дітьми, адже тут можна побачити чимало цікавого. У цьому фестивалі беруть участь цілими шкільними родинами, родинами дошкільних закладів. Усе це нас об'єднує довкола приємного, позитивного. Я також отримав надзвичайне задоволення. Усі вироби, представлені на фестивалі, зроблені руками наших маленьких та юних полтавців. Пишаюся тим, що у нас такі творчі й талановиті діти. Наші діти – найкращі! За це варто подякувати їхнім вчителям та вихователям. Вони роблять велику справу – виховують наших дітей гідними людьми, вкладаючи усю свою любов.

У рамках фестивалю відбувся і конкурс на кращу великодню композицію. 32 заклади взяли участь у цьому конкурсі, представивши яскравні та креативні роботи. Щороку тематика конкурсу змінюється. Цьогоріч – це «Пасхальні традиції України та країн світу».

14 кращих з кращих робіт отримали дипломи переможців та цінні подарунки – магнітоли. Вітав з перемогою на сцені та вручив подарунки керівникам та представникам закладів-переможців Олександр Мамай.

Гран-прі цьогоріч вибороли СНВК №86 та гімназія №13. Останні не просто презентували свою композицію, а показали театралізовану постановку про те, як Великдень зустрічають у Німеччині:

– Ми вивчаємо німецьку мову з 5 класу. Багато знаємо про Німеччину, саме тому і вирішили поставити сценку про свято у цій країні. Готувались усі разом, нашою великою командою, завзято та радісно. Нам дуже подобаються такі свята, особливо, коли тут усі-усі заклади. Ну і щоденні репетиції зробили своє: у нас гран-прі, – поділилися радістю учні гімназії №13 Діана й Тарас.

Усі учасники фестивалю на згадку про «Великодню писанку-2018» отримали декоративне панно з фарфору, на якому зображено пасхальне дерево.

Окрім захоплюючої виставки цікавих робіт, кожен бажаючий мав змогу взяти участь у тематичних майстер-класах.

Цього дня можна було придбати і продукцію до великоднього столу. На головній прогулянковій вулиці (від «Злато місто» до ЦУМу) діяла святкова торгівля.

А на сцені перед театром імені Миколи Гоголя свої виступи подарували кращі вокальні й хореографічні колективи міста.

Поділіться з друзями:   

Останні новини