Архів

Друк

За два тижні в Полтаві сталося 15 руйнувань каналізаційних колекторів, — «Полтававодоканал»

У Полтаві надзвичайна ситуація з каналізаційною системою — 25 аварійних ділянок. Протягом останніх двох тижнів сталося 15 провалів різних масштабів.

Аварії відбуваються в колекторах великого діаметру, побудованих із залізобетонного трубопроводу у 60-80-х роках. Причина провалів — вплив сульфатно-газової корозії.

Сьогодні зранку на вул. Козака, 1а стався черговий провал. «Полтававодоканал» оперативно провів необхідні заходи для забезпечення руху транспорту і населення. Наразі «водоканалівці» складають план дій щодо відновлення ділянки колектору методом локального впливу — потраплянням до місця пошкодження і заміною ділянки трубопроводу.

Головний інженер «Полтававодоканалу» Євген Забишний зауважив, що раніше ставалося 10-12 руйнувань колекторів на рік. Працівники підприємства встигали зреагувати, локалізувати проблему, встановити тимчасову станцію для перекачування і обвести стоки до працюючої ділянки. Після цього вирішувалося питання капремонту проблемної ділянки — виготовлення проектно-кошторисної документації, пошук джерела фінансування.

— Наразі у нас геометрична прогресія проривів. Учора це питання розглянули на екологічній комісії обласної ради. Найближчої сесії планується виділення коштів на ліквідацію проблеми чотирирічної давнини по вулиці Ковпака, — наголосив Євген Забишний.

Зараз там встановлена тимчасова насосна станція. Однак при чистці засмічених каналізаційних стоків і насосного ряду, відбуваються затоплення і підняття рівня стоків в колекторній системі.

Наприкінці минулого року «водоканалівці» відремонтували близько 400 метрів колектору по вулиці Сінна. Однак через велику кількість аварій за останній час, система потребує не локальних, а масштабних відновлень.

Євген Забишний додав, що «Полтававодоканал» — експлуатуюче підприємство, завдання якого — утримувати водопровідні та каналізаційні системи в належному стані. Але коли вони руйнуються повністю — постає питання їх перебудови, на що потрібні великі кошти.

— Оскільки ми не можемо проводити відновлювальні роботи на 20 об’єктах одночасно, маємо залучати спеціалізовані організації. Тож за рік нашому підприємству необхідно близько 50 мільйонів гривень. Тоді за п’ять-сім років можна утримати ситуацію із колекторами і вивести каналізаційну систему на нормальну роботу. Без заторів, відключень і інших незручностей для мешканців, — зауважив головний інженер «Полтававодоканалу».

Сьогодні «Полтававодоканал» не в змозі вплинути на ситуацію такого рівня, тому звертається до обласної і міської влади для стабілізації ситуації і проведення ремонтних робіт каналізаційної системи Полтави.

Прес-служба «Полтававодоканалу»

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини