Архів

Друк

У Полтаві підписали угоду про підготовку кредитного фінансування для оновлення тролейбусного парку

Відбулося підписання проекту угоди про підготовку кредитного фінансування від Європейського банку реконструкції і розвитку для оновлення тролейбусного парку Полтави.

Документ підписали Полтавський міський голова Олександр Мамай, директор КП «Полтаваелектроавтотранс» Євгеній Зайцев та керівник сектору Європейського банку реконструкції і розвитку Марк Магалецький.

Міський голова Олександр Мамай зазначив, що завдяки кредиту ЄБРР місто зможе значно поліпшити транспортну систему:

- У планах – закупівля нових сучасних низькопідлогових тролейбусів, які мають відповідати усім нормам та задовольняти потреби маломобільних груп населення. Моя особиста позиція, що у Полтаві має переважати електротранспорт. Адже це – екологічно чистий та набагато дешевший вид транспорту. Практично повне оновлення тролейбусного парку не тільки дасть змогу полтавцям пересуватися містом в безпечних та комфортних умовах, але й дозволить скоротити витрати на електроенергію до 20 відсотків, порівняно із діючим рухомим складом.

Нині у тролейному парку комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс» 66 тролейбусів та 26 автобусів. Керівник підприємства Євген Зайцев зазначив, що середній термін експлуатації тролейбуса – приблизно 10 років:

- Якщо брати наш автопарк, то середній вік машин складає приблизно 16 років. У нас є 20 машин, які мають пробіг більше мільйона. Тому потреба і необхідність у тому, щоби поступово оновлювати парк - просто колосальна.

Підписання зазначеного документу є початком роботи з подальшої реалізації проекту оновлення тролейбусного парку Полтави, на що передбачено кредит у сумі 8 мільйонів євро. Керівник сектору Європейського банку реконструкції і розвитку Марк Магалецький зауважив, що цей кредит – довгостроковий, на 13 років:

- Проект передбачає закупку нового складу тролейбусів, приблизно до 50 одиниць. Також, ми готові розглядати фінансування необхідних інфраструктурних об’єктів, модернізацію контактної мережі, підстанцій, закупівлю обладнання для утримання тролейбусного парку. Всі ці питання будуть розглядатися в процесі підготовки проекту. В рамках цієї роботи ми визначимо разом з містом, які компоненти будуть входити до пакету фінансування .

За словами представника Європейського банку реконструкції і розвитку усі підготовчі роботи будуть тривати приблизно 3-4 місяці.

Нагадаємо, торік, для зручності пересування маломобільних груп полтавців, за кошти міського бюджету були придбані 5 низькопольних тролейбусів «Богдан» та 2 – переобладнані.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини