Архів

Друк

Полтавський рибоохоронний патруль закликає рибалок рятувати рибу від задухи

Що таке задуха риб, чому вона виникає, як її виявити та боротися з нею. Розповідають співробітники Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області.

Рибам, як і іншим тваринам, для життя потрібний кисень Від нестачі кисню риби виснажуються, а потім гинуть. Інколи це явище стає масовим. Тоді говорять про так звану задуху — масову загибель риби від нестачі або відсутності кисню.

— Задухи виникають як улітку, так і взимку, — пояснює очільниця Управління Держрибагентства у Полтавській області Оксана Кулинич.— Причиною зимових задух є товстий крижаний покров водойм, через кисень повітря не проходить до води.

Запаси кисню, зосереджені під крижаним покровом, витрачаються на процеси гниття решток рослин і тварин, які нагромадилися на дні водойм за весняно- літній період.

— Виявити задуху просто: пробиваєте ополонку та перевіряєте, чи вода виділяє гнилісний запах, не виходить на поверхню риба та іншу водяні організми, — говорить Оксана Кулинич.

Основним методом боротьби з задухою є насичення води киснем. Про те, як це зробити, розповідає заступник начальника управління – начальник відділу рибоохоронного патруля №1 Анатолій Лукіянчук:

— Найпростіший спосіб — це рубати ополонки на водоймах та зчистити сніг з льоду на більшій площі водойм. Коли ополонку вкрити очеретом, то гази, що утворились в процесі гниття, вільно виходять з води в атмосферу.

Якщо є можливість на водоймі необхідно створити приток і виток води. При цьому вода в процесі свого руху збагачується киснем.

— Щоб визначити вміст кисню у воді необхідно набрати воду з ополонки в скляний посуд місткістю не менше 0,5 літра, — розповідає Анатолій Лукіянчук. — Закривати посуд необхідно під водою, щоб не було доступу кисню повітря до набраної води.

Набрану воду необхідно доставити в лабораторію ветеринарної медицини або санепідемстанції в добовий термін. Там спеціалісти визначать вмісту кисню в воді.

— Зима цього року затягнулась. Від чого страждає і риба. Адже сильні та стійкі морози утримують на водоймах кригу довгий час. А це, звичайно, зменшує кількість кисню у воді та спричиняє загибель риби, — говорить заступник голови Полтавської області Роман Товстий. — Тому закликаю усіх рибалок і небайдужих людей допомогти рибі в ставках і річках Полтавщини дихати. Якщо є можливість – робіть ополонки і вставляйте в них очерет. Будемо дуже вдячні за розуміння і спільний порятунок екології нашої області.

Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області проводить спільні заходи з попередження явищ задухи риби у зимовий період з користувачами водних живих ресурсів та громадськими організаціями. Регулярно відбирає зразки води з різних ділянок водойм з метою контролю рівню кисню.

Всіх, кому не байдужа доля мешканців наших водойм, особливо рибалок промисловиків та любителів, просимо долучитися до порятунку риби від задухи та до участі в протизадушних заходах. Про випадки виникнення задухи у водоймах області повідомляйте на гарячу лінію: 050-747-2579, ‎096-907-5008.

Полтавський рибоохоронний патруль
Теги:

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини