Архів

Друк

На Полтавщині відзначили 155 річницю від дня народження Володимира Вернадського

Учора, з нагоди 155-річчя від дня народження великого вченого Володимира Вернадського та 100-річчя створення ним Національної академії наук України, на Полтавщині відбулася низка заходів. Зокрема, тематичний круглий стіл та презентація видання.

Круглий стіл «Психолого-педагогічні проблеми формування наукової картини світу в процесі інтеграції змісту освітніх галузей» відбувся у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти (ПОІППО) імені М. В. Остроградського. Співорганізатор заходу — відділ інтеграції змісту загальної середньої освіти Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук (НАПН) України.

— Стало доброю традицією навесні запрошувати науковців і педагогів-практиків. Спільно ми обговорюємо актуальні завдання інтегрованого навчання і розвитку цілісної природничої освіти, — розповіла академік НАПН України, завідувач лабораторії інтеграції змісту освіти Інституту педагогіки НАПН України, професор кафедри методики змісту освіти ПОІППО Віра Ільченко.

У роботі круглого столу участь взяли учені й педагоги-практики, представники наукових установ і навчальних закладів України. Вони наголосили, що цілісність змісту освіти є умовою безпеки нації, а інтегроване навчання закладає нові умови взаємодії суб’єктів освітнього процесу в загальноосвітній та вищій школах.

— Інтеграція зобов’язує до цілісного світогляду молодих поколінь, без якого неможливе майбутнє людства. Тому вона є не лише викликом для педагогів, а й школою співпраці та взаємодії для всіх учасників освітнього процесу, — додала Віра Ільченко.

Крім того, присутні на заході обмінялися досвідом щодо впровадження інтегрованого навчання в загальноосвітній та вищій школах. Це дало їм змогу розробити і схвалити рекомендації всеукраїнського круглого столу, які надішлють провідним науковим установам на навчальним закладам України.

У Краєзнавчому музеї відбулася презентація видання «В.І. Вернадський про основні напрямки наукових досліджень ХХ століття», яке підготували М.В. Гриньова, Г.Ф. Джурка і В.Т. Мельник. На заході були присутні науковці Полтави, зокрема представники полтавських вишів і Краєзнавчого музею, обласного відділу освіти.

Під час заходу згадували внесок Володимира Вернадського в розвиток світової і вітчизняної науки, а також відзначили зв’язки науковця з Полтавщиною. Крім того, що Володимир Іванович в дитинстві декілька років провів в Полтаві, він вже зрілим вченим співпрацював з обласним краєзнавчим музеєм та природничим факультетом ПНПУ.

— Ми перечитуємо і переосмислюємо праці Вернадського, які є актуальними в наш час. Сьогодні й досі обговорюють його ідеї і думають над тим, як втілити їх у життя. Він стояв на засадах гармонізації фундаментальних і природничих наук, щоб ефективно розвивалося народне господарство, гармонійно використовувалися продуктивні сили суспільства. Погляди Вернадського важливі і в розрізі організації вищої освіти, створення «Нової української школи», підбила підсумки заходу директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини