Начальник комунального підприємства «Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради» Євген Савчук розповів, що станом на сьогодні товщина льоду становить не більше 3 сантиметрів:
- Нині на водоймах дуже тонкий лід, місцями спостерігаються промоїни. Товщина льоду в 7 сантиметрів уже є небезпечною для людей. Для переходу через річку Ворскла безпечною є товщина льоду не менш ніж 15 сантиметрів. А щоби діти мали змогу кататися на ковзанах, товщина льоду має складати не менш як 20 сантиметрів.
Фахівці наголошують: нині без поважної причини виходити на лід не варто, адже це може закінчитися фатально. З початку 2018 року рятувальниками підприємства були врятовані 7 осіб.
- Різні бувають ситуації, - наголосив Євген Савчук. – Тому, кожен мешканець міста має знати, як допомогти людині, що провалилася під лід. З цією метою у навчальних закладах міста розповсюджуються пам'ятні листівки та плакати, проводяться виховні заходи.
У випадку, коли ви стали свідком ситуації, коли людина провалилася під лід необхідно:
- крикнути, що ви йдете на допомогу;
- наближатися до ополонки поповзом, широко розкинувши руки;
- підкласти під себе лижі, дошку, фанеру;
- потерпілому необхідно подати палицю, лижу, шарф, мотузку, лижу чи щось подібне, і витягнути його на лід;
- витягши потерпілого, разом з ним поповзом повернутися назад.
- Якщо ж ви самі провалилися під лід, запам'ятайте: ні в якому разі не можна панікувати, - наголосив Євген Савчук. – Необхідно гучно кликати на допомогу та розкинути руки якомога ширше, аби збільшити площу опори. Необхідно намагатися вилізти з ополонки на лід в ту сторону, з якої ви прийшли, адже там міцність криги вам уже відома.
Особливо ж пильними в таку погоду мають бути рибалки, - наголошують фахівці. Проте, як показує практика, любителі риболовлі часто нехтують правилами поводження на водоймах:
- Дуже часто рибалки не мають з собою необхідного спорядження, пробивають лунки поруч з уже наявними, - розповів начальник рятувально-водолазної служби.
Аби уникнути провалів під лід, рибалкам слід пам'ятати:
- не можна пробивати поряд багато лунок;
- не можна збиратися великими групами. Відстань між рибалками має бути не меншою за 5 метрів;
- не можна пробивати лунки на переправах;
- не можна ловити рибу біля промоїн;
- потрібно завжди мати при собі мотузку довжиною 12-15 метрів, рятувальний жилет та зачепи.
Працівники КП «Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради» звертаються до мешканців та гостей міста з проханням бути обережними біля водойм та без потреби не виходити на тонкий лід!