Архів

Друк

У Полтаві поліція спільно з громадськими організаціями та молоддю зафарбували понад 80 настінних графіті з рекламою наркотичних засобів

Працівники управління протидії наркозлочинності, патрульна поліція, представники громадських організацій та волонтери з числа учнівської молоді і спортсменів зафарбували понад 80 надписів з номерами та адресами мобільних месенджерів наркодилерів.

Йдеться про узагальнений результат роботи рейдових груп, які вже тричі виходили на «зачистку» вулиць міста від негативного настінного «контенту», починаючи з кінця листопада 2017 року, коли була презентована превентивна програма «Мій вибір – життя, вільне від наркотиків».

Нагадаємо, що ініціативна належить управлінню протидії наркозлочинності поліції Полтавщини. У масштабній роботі беруть участь 5-ть громадських організацій міста: «Регіональний центр контролю та сприяння діяльності правоохоронних органів», «Полтавська правозахисна група», «Прогресивна ініціатива», «Миротворці», «Твоя відповідальність», а також – студенти Медичного коледжу ВД НЗУ УМСА, юні спортсмени і тренери Полтавських обласних Федерацій кіокушин карате та греко-римської боротьби, вихованці гуртку «Юний журналіст».

Оперуповноважена управління протидії наркозлочинності поліції області Оксана Заплавна повідомила, що 07 лютого «моніторингова» група зафарбувала надписи з контактами наркодилерів, залишеними на стінах будинків та комунальних споруд за адресами: вул. Зигіна, Європейська, Шевченка, Ціолковського, Дмитра Коряка, Сінна.

Майор поліції зазначила, що приєднатися до превентивної програми можуть усі охочі. При цьому не обов’язково інформувати про своє рішення ініціаторів заходу, достатньо активних дій – придбати фарбу (на розсуд волонтерів) і замалювати негативне графіті.

У свою чергу голова громадської організації «Регіональний центр контролю та сприяння діяльності правоохоронних органів» Алла Лук’янчикова, яка тісно співпрацює з поліцією у цій галузі наголосила:

"Хтось схвалює наші дії, хтось критикує! Коли доходить справа до реальних дій, з’ясовується, що насправді усім байдуже. Але ж проблема наркоманії – наша спільна проблема, а не тільки наркозалежних. Адже споживачам наркотиків потрібні гроші на їх придбання і вони вдаються до злочинів – крадіжок, грабежів та інших небезпечних вчинків. У держави немає коштів та цільової програми реабілітації такої категорії осіб, а технології наркозлочинності кожного року удосконалюються, тому ми робимо, що можемо. Цю фарбу, яку ми використовуємо для зафарбовування і громадські організації (підприємці), і поліцейські купуємо за власні кошти. Мета програми – пробудити суспільство (вона незабаром набере обертів по всій області – від авт.). Звертаюся до небайдужих громадян – не чекати поки приїдуть активісти з поліцією, а придбати маленьку баночку фарби з пензлями та замалювати надписи, які підштовхують молодь до вживання наркотиків (більшість графіті залишені поблизу шкіл – від авт.)."

Рейдові групи не обмежуються зафарбовуванням настінної «реклами», але й залишають інформаційні повідомлення у вигляді стікерів з адресами і контактами консультаційних центрів (де наркозалежним або їх рідним можуть надати допомогу – психологічну, юридичну). Окрім того, за кошти підприємців, які підтримують громадські організації, були роздруковані та розміщені на вулицях Полтави 14 білл-бордів.

Маршрут рейду визначається з урахуванням адрес, про які телефоном повідомили громадяни на гарячу лінію управління протидії наркозлочинності Головного управління поліції області – (068) 816-48-29. Із початку грудня оперативні працівники отримали вже більше 30 таких інформацій.

Поділіться з друзями:   

Останні новини