Архів

Друк

Другий рік на Полтавщині діє програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді

Після затвердження програми національно-патріотичного виховання завдання навчальних закладів – її реалізація на практиці.

Для цього організовуються заходи, конкурси, табори та ігри. Робота освітян області спрямована на виховання громадянина-патріота України.

Обласну цільову програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки прийняли 31 січня минулого року. Відповідальні виконавці – представники Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА.

– Мета програми: привити учнівській молоді любов до рідної землі, культури та історії свого народу, бажання працювати задля держави. Виховати у дітей повагу до батьків, рідної мови, сприяти збереженню духовної культури та традицій свого народу, – зазначила директор Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

Окрім цих завдань та цілей програма сприяє залученню молоді до активної участі у національно-культурному відродженні українського народу, створює умови для формування світоглядної позиції задля виховання громадян-патріотів України.

Завдання програми на Полтавщині реалізуються через впровадження системи заходів, передбачених у кількох напрямах програми. Це вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні та героїв АТО, національне та військово-патріотичне виховання дітей та молоді, допризовна підготовка юнаків.

Після затвердження програми національно-патріотичного виховання навчальні заклади почали реалізовувати її на практиці. Для цього організовуються заходи, конкурси, табори та ігри. У 2017 році у військово-патріотичних заходах взяли участь 48 тисяч школярів та студентів Полтавщини. Найпопулярніші та наймасовіші з них:

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»), до якої долучилися 314 роїв освітніх закладів Полтавщини. З них 31 рій, а це 350 школярів, взяли участь в обласному етапі гри, що проходив у травні протягом п’яти днів на базі обласного дитячого оздоровчого центру «Маяк» в с. Головач Полтавського району. Переможці обласного етапу – рій «Котелевські гарди» Котелевської гімназії успішно представили Полтавщину на Всеукраїнському етапі дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»), що відбувся в серпні в Харківській області, здобувши дві перемоги на воєнізованій туристській «Смузі перешкод» та у художньо-мистецькому конкурсі «Ватра».

У 2017 році Полтавським обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді за підтримки Департаменту освіти і науки ОДА започаткована обласна військово-патріотична гра «Петлюрівський вишкіл». Ця гра, переконаний директор Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Станіслав Комісар, сприяє утвердженню національних традицій, покращенню фізичної підготовки, розвитку сили волі, витривалості та творчого потенціалу учнівської молоді. Не зважаючи на те, що захід проводився вперше у ньому взяли участь 20 команд юнармійців з різних куточків Полтавщини.

Ще один із заходів започаткованих у 2017 році – обласний військово-патріотичний табір «Юний десантник». У цьому наметовому таборі, що розташувався біля оздоровчого центру «Маяк», відпочили та пройшли військовий вишкіл 94 хлопців та дівчат з усієї області. За час перебування у таборі діти оволоділи знаннями і навичками з вогневої та стройової підготовки, рукопашного бою, надання медичної допомоги, військової топографії та орієнтування на місцевості, взяли учать у військово-тактичній грі «Лазертаг». Підсумком табірного вишколу став дводенний польовий похід, під час якого юнармійці на практиці застосували набуті знання й навички. Освоїти військову майстерність дітям допомагали педагоги- інструктори, військові, учасники АТО.

Нинішній 2018 рік для учасників військово-патріотичних заходів обіцяє бути не менш цікавим. Військово-патріотичні ігри, табори, захоплюючі туристські поході та експедиції рідним краєм, змагання зі спортивного орієнтування та військово-прикладних видів спорту сприятимуть вихованню справжніх патріотів України.

Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини