Архів

Друк

У районі Половки замість аварійного колодязю «Полтававодоканал» монтує новий

По провулку Космічний, 11 «провалився» каналізаційний колектор. Це сталося через руйнування каналізаційного колодязя. Він вийшов з ладу через вік експлуатації мережі.

У районі Половки по провулку Космічний спеціалісти «Полтававодоканалу» лагодять зламаний колектор. Наразі спецтехніка розчищає яму, яка з’явилася через аварію.

Колектор прорвало через вік мережі, якій близько 50 років. Бетон нижнього кільця старого підземного колодязю зруйнувала сульфатно-газова корозія.

— Ці колодязі мають кілька бетонних частин. Зараз зруйнувалося нижнє кільце — воно склалося всередину та колодязь рухнув. Через це з’явився провал, його вимило водою стоків, — пояснив майстер дільниці з експлуатації та ремонту каналізаційних мереж Олексій Сокоренко. — Швидкість робіт залежить від поведінки ґрунту. Якщо він не валитиметься — закінчимо за тиждень.

Люди помітили проблему та зателефонували до «Полтававодоканалу» 22-го січня. Аварійна бригада обстежила місце та огородила його. Працівники почали роботи після отриманих дозволів від поліції, «Полтаваобленерго» і «Полтавагазу». Адже «водоканалівці» мають знати, чи пролягають тут мережі перелічених служб та чи можна проводити розкопки.

Наразі спеціалісти розкопали аварійне місце, щоб витягнути підвалину старого кільця. Після цього вода зійде по мережі на схід, отже на проблемному місці буде сухо. Далі комунальники продовжать підготовчі роботи до встановлення нового колодязя.

Служба замінить інтервал від непрацюючого колодязя до наступного в мережі, що за 24 метри від нього.

Жителів району проблема не торкнулася.

Гендиректор «Полтававодоканалу» Василь Воротинцев зауважує, що ситуація з каналізаційними колекторами у Полтаві . Система каналізації міста має близько 400 км каналізаційних мереж і 19 каналізаційно-насосних станцій. Третина з них — зношені та знаходяться в аварійному стані і потребують заміни.

— Статистика показала, що 10 років тому, таких випадків виникало близько 10-15 на рік. З часом тенденція збільшилася і потребує заходів з передбачення аварійних ситуацій, — говорить Василь Воротинцев.

«Полтававодоканал» нагадує: у разі виявлення аварійних провалів, несанкціонованих витоків, відсутності люків повідомляйте нашій диспетчерській за телефонами: 56-96-00, (050) 49-55-700, (098) 16-55-700 (цілодобово).

Прес-служба «Полтававодоканалу»

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини