Архів

Друк

Захворюваність на гострі респіраторні інфекції знизилась на 4%

За даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», на Полтавщині на 51 тижні поточного року (станом на 25.12.2017) захворюваність на гострі респіраторні інфекції на стабільному рівні.

За минулий тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 6 тисяч 29 осіб, захворюваність знизилась на 4%, показник – 424,9 на 100 тисяч населення (на 52% нижче за епідпороговий). Дітей захворіло 4138, що складає 69% від усіх захворілих. Госпіталізовано 340 хворих, що складає 5,6% від кількості захворілих.

Новорічні свята без застуд (рекомендації для батьків)

Зима – це час веселих новорічних свят, пов'язаних з численними культурно-масовими заходами. Святкові вистави в школі і дитячому садку, веселі вистави в установах культури, сімейні і дружні застілля – це місця масового скупчення людей, і ризик заразитися інфекційними захворюваннями дуже високий!

Звичайно, це не означає, що Ваша дитина повинна залишитися без свята. Просто потрібно зробити деякі заходи захисту, які допоможуть відзначити свята без застуд. Якщо дитина не отримала щеплення проти таких інфекцій як кір, краснуха, дифтерія, епідемічний паротит, поліомієліт, то виключити зараження будь-якої з цих інфекцій не можна, особливо при відвідуванні святкових заходів, де в замкнутих приміщеннях збирається багато дітей і дорослих з різних колективів. Тому батьки повинні оцінити ступінь ризику і вирішити, чи варто наражати на небезпеку дитину, яка не має імунітету до ряду інфекцій, які можуть бути у оточуючих. Найкращим виходом з цієї ситуації є вакцинація – це захистить дитину зараз і в подальшому життя. Не втрачають можливості «скористатися» новорічними святами і гострі респіраторні вірусні інфекції, включаючи грип, що актуально як для дітей, так і для дорослих саме в цей період року. Єдиним надійним засобом захисту від вірусу грипу є вакцинація.

Благополучно пережити Вашій родині сезонний підйом ГРВІ допоможуть здоровий спосіб життя (повноцінний сон, свіже повітря, активний відпочинок, збалансована їжа, багата вітамінами) і елементарні правила особистої гігієни, з якими батьки повинні не тільки ознайомити своїх дітей, а й дотримуватися їх самі. Ось деякі з них:

1. Гуляйте на свіжому повітрі. Кращий засіб для зміцнення імунітету – прогулянки.

2. Привчайте дитину частіше мити руки. Робіть це не тільки перед їжею. Як би це банально не звучало, але потрібно елементарно мити руки після повернення з вулиці, а ще краще – умити обличчя і промити ніс.

3. Незамінною профілактикою застудних захворювань є повноцінний і різноманітний раціон Вашої дитини. До речовин, що чудово зміцнюють організм дитини відносяться вітамін С (цитрусові, капуста, шипшина), вітамін А (морква, солодкий перець, будь-яка зелень), цинк (всі зелені овочі, яйця, молочні продукти), магній і селен (будь-які крупи). Часник і цибуля – напевно, найдоступніші і незамінні засоби профілактики застудних захворювань. Часник і цибуля потрібно їсти якомога частіше. Особливо в періоди масових захворювань на грип та застуди. Як потужний профілактичний, вітамінний засіб в «грипозний» період лікарі радять змішані вітамінні чаї з сушених плодів малини і шипшини (в рівних частинах).

4. Спіть як мінімум 8 годин на добу. При цьому лягати потрібно в проміжку від 20.00 до 22.00. Слідкуйте, щоб такого режиму дотримувалися і діти, навіть в тому випадку, якщо вже з 25 або 26 грудня вони виявляться на канікулах і стануть вимагати «більшої свободи». Пам'ятайте, що добре організований сон також допоможе підтримати імунітет.

5. Залиште думки про загартовування і обливанні холодною водою, якщо Ви цього не почали робити хоча б влітку. Зараз зовсім не час для експериментів – як мінімум соплі і легкий кашель вам забезпечені. Ось настане весна – і тоді з чистою совістю.

Поділіться з друзями:   

Останні новини