Архів

Друк

До участі у конкурсі на фінансування Держфондом регіонального розвитку на 2018 рік подали 103 інфраструктурних проекти

Хід реалізації проектів, фінансованих в області Державним фондом регіонального розвитку, впровадження на Полтавщині швидкісного Інтернету та запобігання рейдерства в аграрному секторі стали основними питаннями порядку денного чергової апаратної наради під головуванням Валерія Головка.

Швидкісний Інтернет має охопити всі населені пункти Полтавщини

Одним з важливих етапів впровадження реформ на місцях представники ОДА вважають стовідсоткове покриття регіону швидкісним Інтернетом. Адже завдяки цьому мешканці навіть найвіддаленіших населених пунктів матимуть доступ, зокрема, до єдиної бази медичних карток «Електронний пацієнт», освітніх послуг та інших необхідних даних.

Як приклад, згадали Гадяцький район, де доступом до всесвітньої мережі охоплені всі медичні заклади.

– Найважче – під’єднати до Інтернету ФАПи в невеликих селах, – говорить начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Юрій Кривошеєв. – Нині в області працює 41 провайдер, з якими і вирішуватимемо питання оснащення області цією послугою.

Для того, щоб налагодити процес під’єднання до Інтернет населених пунктів Полтавщини, до діалогу варто запросити представників всіх компаній, що надають такі послуги, переконані в ОДА.

– Наша задача – надати населенню доступ до швидкісного Інтернету, – переконаний голова Полтавської ОДА Валерій Головко. – Тому даю доручення начальнику управління інфраструктури створити робочу групу, до якої запросити й провайдерів, та до 1 грудня презентувати стратегію покриття області доступом до мережі.

Цьогоріч в області впроваджується 21 проект за підтримки ДФРР

Розглянули на засіданні й хід реалізації інфраструктурних проектів, відібраних до фінансування Держфондом регіонального розвитку.

– Цього року зі 186, поданих на розгляд, до впровадження відібрали 21 проект, – говорить директор Департаменту економрозвитку ОДА Інна Іщенко. – Левова частка з них активно впроваджується.

Зокрема, за словами доповідачки, на дві третини готовий обласний кардіодиспансер, для виконання робіт на якому вже освоїли понад 20 млн грн. Так само йде до завершення й зведення мосту через річку Хорол, на яке використано майже 8 млн. Термомодернізація загальноосвітньої школи у Піщаному вже «потягла» на 1,3 млн грн, а на ремонт ЗОШ в Яреськах витратили 650 тисяч.

Проте, додає Інна Іщенко, є й проекти, роботи на яких досі не розпочалися. Це, зокрема, ремонт Пирятинської ЦРЛ, реконструкція Решетилівської райлікарні під житлове приміщення для медиків та оновлення Березоворудської ЗОШ.

– Бачу тут бездіяльність голів РДА, яка позбавляє місцеві громади покращення інфраструктури, – не сумнівається Валерій Головко. – Тому прошу голів районів пришвидшити впровадження проектів. Або ж звільнити займані посади через неспроможність ефективно працювати.

Говорили й про проекти, подані на розгляд комісії щодо фінансування в 2018 році. Наразі таких 103.

Представники ОДА, спільно з правоохоронцями, контролюють ситуацію зі спробами рейдерських захоплень

Обговорили й ситуацію, що склалась довкола агрофірми «Оржицька». Там днями, нагадаємо, хотіли змінити власників.

– 4 листопада один з державних нотаріусів Дніпропетровщини, незважаючи на заборону суду, вніс зміни до керівного складу фірми, – розповіла деталі події в. о. начальника головного теруправління юстиції в області Дар’я Бриндак. – Таким чином, фірму намагалися передати у власність інших осіб.

Завдяки спільним зусиллям обласної влади, правоохоронців та громади рейдерського захоплення «Оржицької» не допустили, а молодиків, котрі приїхали на адресу підприємства з метою силового вирішення конфлікту, затримали.

– Керівник агрофірми вчасно повідомив правоохоронців та антирейдерський штаб, – підкреслює заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. – Тепер у справі тривають слідчі дії, а ми, спільно з поліцією, продовжуємо тримати руку на пульсі, щоб не допускати подібних випадків у подальшому.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини