Архів

Друк

З початку року встановлене місцезнаходження майже 300 осіб, які переховувались від правоохоронних органів та судів

Законами України «Про прокуратуру» (ст. 25) та «Про оперативно-розшукову діяльність» (ст. 14) визначені наглядові повноваження прокурора за додержанням законів правоохоронними органами під час здійснення оперативно-розшукової діяльності.

При цьому особливу увагу прокурори приділяють питанню додержання законів органами поліції, що проводять оперативно-розшукову діяльність, з метою встановлення місцезнаходження безвісно зниклих громадян та розшуку осіб, які переховуються від органів досудового розслідування, слідчого судді, суду або ухиляються від відбування кримінального покарання.

«Упродовж 9 місяців 2017 року з метою активізації оперативно-розшукової діяльності уповноважені прокурори надали керівникам підрозділів поліції 498 вказівок. Як результат, цьогоріч вдалося встановити місцезнаходження 141 безвісно зниклої особи», - говорить начальник відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні оперативно-розшукової діяльності прокуратури Полтавської області Анатолій Буряк.

Також встановлено місцезнаходження 293 осіб, які переховувались від органів досудового розслідування, слідчого судді, суду та ухилялись від відбування кримінального покарання.

«За принципової позиції прокуратури області правоохоронці Лубенського відділу поліції затримали 50-річного жителя цього району, який із 2015 перебував у розшуку. Під час санкціонованого обшуку за місцем проживання останнього виявили та вилучили арсенал зброї, боєприпаси, наркотики та підроблені документи, що посвідчують особу. Наразі чоловік перебуває під вартою. Йому повідомлено про підозру у скоєнні злочинів за 4 статтями Кримінального кодексу України. А обвинувальний акт направлений до Лубенського міськрайонного суду для розгляду по суті», - навів один із прикладів Анатолій Буряк.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини