Архів

Друк

Особливості надання субсидій на індивідуальне опалення

Державна соціальна підтримка населення під час оплати за житлово-комунальні послуги забезпечується шляхом надання окремим категоріям громадян пільг або призначення житлових субсидій.

Відповідно до законодавства України пільги (субсидії) на оплату житлово-комунальних послуг надаються у межах соціальних нормативів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” (із змінами).

Зокрема, соціальний норматив споживання природного газу та електроенергії для індивідуального опалення відповідно становить 5 куб. метрів природного газу та 51 кВт.год на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

Соціальна норма житла на послуги з індивідуального опалення для розрахунку:

пільг

- 21 кв. метр опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

- 42 кв. метри опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. метр на сім’ю {у разі користування газопостачанням для сімей ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, що складаються лише з непрацездатних осіб).

субсидій

- 13,65 кв. метра опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство;

- 75 кв. метрів на домогосподарство (для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб).

При цьому, для розрахунку розміру витрат природного газу, електричної енергії на потреби опалення застосовується коригуючий коефіцієнт на рівні 1,073 для 1-2 поверхових будівель (0,783 - для будівель на 3 і більше поверхів).

Розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно. Це закріплено пунктом 14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами).

З метою забезпечення рівних умов для розрахунку пільг та субсидій дати початку та завершення опалювального періоду для надання зазначених видів соціальної підтримки мають бути однаковими.

У зв’язку з цим управління соціального захисту населення відшкодовують підприємствам витрати за надані пільги на оплату газопостачання (електропостачання) на опалення, у неповні місяці опалювального періоду з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Поділіться з друзями:   

Останні новини