Архів

Друк

Валерій Головко зустрівся з активом громадських чорнобильських організацій

При формуванні Держбюджету України на 2018 рік керівники держави повинні врахувати всебічну підтримку ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Про це, під час зустрічі з керівництвом Полтавської ОДА, говорили представники організацій чорнобильців області. Участь у заході також взяли представники обласного управління Пенсійного фонду.

«Чорнобильці» Полтавщини зверталися до обласної влади стосовно перегляду соціальних стандартів для цієї категорії пільговиків ще влітку. Тоді, пригадує голова ГО «Союз Чорнобиль України» Віктор Шкурпела, вимоги підтримали депутати обласної ради, передавши відповідного листа до Кабміну та Верховної Ради.

– Проте, ознайомившись з основними напрямками пенсійної реформи, ми з подивом дізналися, що частину наших пропозицій щодо збільшення соцстандартів не врахували, – говорить Віктор Шкурпела. – Тому ми й прийшли сьогодні на зустріч з владою та представниками Пенсійного фонду, щоб вислухати одне одного та досягти порозуміння.

Дійсно, осучаснення пенсій внаслідок реформи призвело до збільшення виплат не всім категоріям пільговиків, говорять представники Пенсійного фонду України.

– Чорнобильці отримають збільшені пенсійні виплати: від 3200 до 4100 грн, залежно від категорії, – розповідає заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Носенко. – Проте, не зазнали істотного перегляду, зокрема, виплати інвалідам-ліквідаторам. Хоча представники фонду і вносили подібні пропозиції до Кабміну.

Є проблемні питання і в частині забезпечення житлом ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Нині тільки на Полтавщині покращення умов проживання потребують 707 чорнобильців.

Втім, є і позитивні зрушення. Зокрема, учасники зустрічі домовилися, яким чином можна вирішити питання оплати санаторно-курортного лікування цієї категорії пільговиків.

– За нинішньою нормою, на 18 днів оздоровлення чорнобилець має право отримати компенсацію в розмірі 5250 грн. І ми розуміємо, що цього бракує для повноцінної реабілітації, – відзначає директор Департаменту соцзахисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко. – Втім, маємо рішення: з обласного бюджету можемо надавати додаткову матеріальну допомогу на ці потреби.

Інтереси ліквідаторів аварії на ЧАЕС щодо підвищення соціальних виплат під час формування Держбюджету-2018 керівники держави обов’язково врахують, переконує голова Полтавської ОДА.

– Наша задача, як в області, так і на рівні держави – захищати інтереси громадян, а надто пільгових категорій, – підкреслив Валерій Головко. – А через те, що десь недопрацював Пенсійний фонд або хтось несвоєчасно вніс пропозицію, страждають люди, котрі не отримують адекватних соціальних виплат.

Відтак, керівник області пообіцяв взяти питання перегляду соціального забезпечення окремих категорій чорнобильців під особистий контроль. Зокрема, листа з усіма побажаннями ліквідаторів Валерій Головко передасть Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману. Останній відвідає Полтавщину з робочим візитом 26 жовтня.

Прес-служба Полтавської ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини