Архів

Друк

Полтавці зібрали 25 тис грн, щоб прикрасити місто

Незабаром у Полтаві з’явиться новий арт-обєкт – перший у місті мурал на стінах одного з житлових будинків. Створений він буде на кошти містян, котрі захотіли зробити своє місто більш візуально привабливим.

Мурал, або стінопис, – це велике зображення, яке наносять безпосередньо на стіни будівель. До цього у Полтаві ще не було такого мистецького об’єкта. Місцеві жителі вирішили змінити цю ситуацію та ініціювали створення муралу на фасаді одного з житлових будинків.

Кошти на реалізацію задуму збирали за допомогою інтернет-ресурсу «Зміст». На його платформі діє сервіс «Збір коштів», який дає полтавцям змогу створити та подати власний проект для залучення фінансування або підтримати вже існуючий. Автором проекту по збору коштів на створення муралу виступив полтавець Артур Кобзар. На створення муралу в Полтаві його надихнуло оздоблення інших великих міст України:

«Мені часто доводиться бувати в інших великих містах – Києві, Харкові. Останнім часом такий напрямок мистецтва як малювання муралів набирає популярності. Це дуже модно, молодіжно і креативно. Як для мене, таке мистецтво дарує людям багато емоцій. Мурали, як правил, розміщуються на видному місці і ти отримуєш естетичну насолоду від їхнього споглядання. Але головне – щоб він вписувався в міську архітектуру».

Але попри власне прагнення створити такий арт-обєкт, Артур не хотів, аби це було забаганкою однієї людини. Тому вирішив подати відповідний проект для збору коштів: якщо містяни підтримають його, значить, вони теж зацікавлені у прикрашанні міста такими малюнками, якщо ж ні – значить, це не актуально для Полтави і варто відмовитися від свого задуму.

На втілення цього задуму потрібно було зібрати 25 тис. грн: саме стільки коштів необхідно для того, аби закупити весь необхідний для нанесення малюнка матеріал. Сюди входить вартість матеріалів для підготовки стіни (змивка, ґрунтовка, шпаклівка та інструменти для неї), вартість матеріалів для нанесення малюнка (фарба акрилова, фарба в балончиках аерозольна, пензлі) та вартість оренди автовишки для нанесення малюнку на висоті.

Необхідну суму коштів зібрали менше ніж за два місяці. Проект був поданий 16 серпня, а закритий уже 12 жовтня. Жертвували кошти на створення муралу небайдужі жителі міста та навіть представники інших населених пунктів не лише області, а і всієї країни. Інформацію про те, хто долучився до реалізації цього задуму, можна побачити безпосередньо на сайті «Зміст». Однак, дехто з тих, хто переводив кошти на рахунок проекту, побажав залишитися анонімним.

Створити ескіз майбутнього муралу та прорахувати його майбутню вартість допомігхудожник Олександр Корбан, який створив десятки чудових муралівв Україні та закордоном.

Наразі проект перебуває на стадії погодження з відповідними органами. Де саме буде створено мурал та що на ньому буде зображено, ініціатори його створення поки не розголошують.

Наталія Норіцина
Теги:
Поділіться з друзями:   

Останні новини