Мова йде про розміщення на відкритому ґрунті, загальною площею понад 4,2 га, комунальних змішаних відходів.
Деталі порушення та хід справи розповіли фахівці Держекоінспекції у Полтавській області.
— На понад 4,2 гектарах землі виявили відходи. Це зафіксували актом обстеження засміченої земельної ділянки, — розповів очільник інспекції Вадим Осипенко.
Він зауважив, що у Диканської селищної ради не виявилося і відповідної дозвільної документації.
— Відсутні документи, які свідчать про право користування земельною ділянкою. У тому числі проект землеустрою та рішення про надання дозволу на його розробку. Також немає рішення про виділення земельної ділянки для розміщення звалища твердих побутових відходів, — додав Вадим Осипенко.
Як пояснив фахівець, за таких умов це є самовільним зайняттям земельної ділянки відходами. Тобто, такі дії можна вважати порушенням статей 125 та 126 Земельного Кодексу України.
— Ми керувались Методикою визначення розміру шкоди, заподіяної державі внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання їх не за цільовим призначенням та зняття ґрунтового покриву, — розповіла заступниця начальника ДЕІ у Полтавській області Вікторія Бучнєва.
Оскільки не було спеціального дозволу, у Держекоінспекції розрахували розмір шкоди, завданий державі — 6 тисяч 805 гривень. З метою стягнення збитків фахівці інспекції звернулися з позовом до Господарського суду Полтавської області.
За результатами розгляду позову, суд задовільнив позовні вимоги повністю. Також, ухвалою Харківського апеляційного господарського суду рішення першої інстанції залишено без змін.
— Важливо підтримувати у Полтавській області рівень екологічної безпеки та максимально розширювати нині діючу систему поводження з твердими побутовими відходами. Звісно, навантаження на місця видалення відходів постійно зростає. Але важливо також дати розуміння людям, що необхідно дбати про навколишнє середовище і не створювати стихійних звалищ, — зауважив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.
Нагадаємо, Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2016 році та протягом січня-серпня 2017 року здійснили 307 перевірок у сфері поводження з відходами.
До речі, нині у Полтавській області діє комплексна програма на 2017-2021 роки щодо сміттєзвалищ та поводження з твердими побутовими відходами. Вона передбачає заходи з контейнеризації населених пунктів при змішаному та розподільному зборі непотребу та інвентаризацію сміттєзвалищ із приведенням їх у відповідність до законодавства країни