Архів

Друк

Через формальність Григорівка та Стукалівка Гребінківського району залишаться без газопроводу

У Григорівці та Стукалівці Гребінківського району не проведуть газопровід через скаргу ПАТ «Лубнигаз» до АМКУ.

В її основі формальна причина: у тендерній пропозиції переможця не вказаний зворотний рахунок. Це зумовлено технічною помилкою банка.

Тендер переграють, але згідно Закону України, ніхто з інших учасників торгів не зможе отримати перемогу.

Департамент будівництва, містобудування та архітектури і ЖКГ Полтавської ОДА 16 серпня оголосив проведення закупівлі на будівництво підвідного газопроводу середнього тиску до сіл Григорівки та Стукалівки Гребінківського району. Вона проводилася через портал ProZorro.

У тендері взяли участь ПП «Теплогазбуд», «Лубнигаз», ТОВ «Алексбуд», ТОВ « Індігобуд груп» і ПНВП «Термотех». Пропозиції учасників розкрили 4 вересня. 11 вересня переможцем тендеру став ПНВП «Термотех».

Компанія зобов’язалася виконати роботи за 6,38 млн грн. Уся її документація відповідала умовам аукціону. Інші фірми допустили порушення в офіційних документах, або мали неповний пакет необхідних паперів. Крім того, ПНВП «Термотех» запропонувало виконати роботи на 3,4 млн. грн дешевше очікуваної вартості.

21 вересня публічне акціонерне товариство «Лубнигаз» надіслало скаргу до постійно діючої адмінколегії антимонопольного комітету України в Полтавській області. В ній ПАТ повідомило, що Замовник провів процедуру закупівлі з порушеннями. За версією товариства, ПНВП «Термотех» не надало довідку в довільній формі про виконання робіт у відповідності до проектної документації будівельних норм, стандартів і правил. Однак Департамент не вимагав надання документів для підтвердження такої інформації.

Крім цього, лубенське товариство звинуватило «Термотех» у незазначенні у своїй друкованій тендерній пропозиції договірної ціни. Це трапилося через технічну помилку банку. Він не вказав зворотній розрахунковий рахунок для повернення грошей у випадку невиконання покладених на переможця тендеру зобов’язань.

ПАТ «Лубнигаз» не висунув звинувачень щодо відкидання Замовником його тендерної пропозиції. Натомість товариство повідомило АМКУ про невідповідність пропозицій ТОВ «Індиго груп» та ТОВ «Алексбуд» вимогам Департаменту. За правилами проведення тендерних аукціонів, Замовник перевіряє тільки документацію переможця з найвигіднішою пропозицією. Якщо його папери надані в повному обсязі, Департамент не має перевіряти документи інших.

Наразі АМКУ анулював переможця тендеру — його розіграють ще раз.

— Ми перевірили документи інших учасників розіграшу — вони наявні в неповному обсязі. Це означає, що ніхто з інших заявників не виграє на повторному тендері, включаючи скаржника, — прокоментував директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан. — Найгірше в цій ситуації, що страждають знову люди. Вони вже давно чекають на проведення підвідного газопроводу.

Згідно статті 31 Закону Україну «Про публічні закупівлі» Департамент відмінить тендер по цьому об’єкту при повторній процедурі через відсутність учасників з повним пакетом документів.

Юристи Департаменту відзначають, що «Лубнигаз» надіслав скаргу до антимонопольного комітету не за правилами. Термін оскарження результатів тендеру — 10 днів. Лубенська компанія подала заяву до АМКУ на 11 день. Більше того, при її подачі в компанії була відсутня відмітка про сплату 15 тис. грн за апеляцію.

— Проведення газопроводу мало розпочатися 5 років тому. Кожного разу не вистачало грошей, або території для будівництва. Наші мешканці навіть проводили газові мережі до своїх домівок. Цього разу вже думав, що в нас з’явиться так давно очікуваний газопровід. Але тепер шансів отримати його — менше. Це занадто складна процедура, — зазначив голова Гребінківської РДА Віталій Роспопов. — Я вважаю, «Лубнигаз» гальмує справу тільки через те, що програв тендер. І тепер чіпляється до дрібниць.

Прес-служба Полтавської ОДА
Теги:

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини