Архів

Друк

На Полтавщині вперше відбулася військово-патріотична гра «Петлюрівський вишкіл»

Завершилася військово-патріотична гра «Петлюрівський вишкіл».

ЇЇ проведення зініціював Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді за підтримки Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА. У грі взяли участь двадцять команд з усієї Полтавщини. Перемогли в змаганнях «Соколята» Миргородської спецшколи №5.

У п’ятницю в селі Головач на базі Полтавського обласного дитячого оздоровчого центру «Маяк» відбулося відкриття першої військово-патріотичної гри «Петлюрівський вишкіл». Гра входить до обласної програми національно-патріотичного виховання. Вона має навчальну та оздоровчу цілі.

У грі змагалися об’єднані збірні кількох навчальних закладів, команди шкіл, коледжів, інтернатних комплексів і військових ліцеїв. А також збірні об’єднаних територіальних громад та районів Полтавщини. Всього 20 команд.

На відкритті учасники демонстрували стройову підготовку та виконували творче завдання. Члену команди «Котелевські гарди» Євгену Каблучці найбільше сподобався сучасний підхід до конкурсу пісні.

— Добре, що ці ігри дали нам можливість показати не тільки фізичну підготовку та витривалість, а й покреативити — ми самі написали пісню в жанрі «реп» та самі ж виконали її. У цих змаганнях не так важливо перемогти — тут головне кинути виклик і таки подолати себе, — наголосив гравець з Котельви. — Ми маємо змогу відчути себе козаками. Зрозуміти краще, чим вони жили й займалися — це дуже цікаво.

На учасників ігор в суботу чекало чотири залікових етапи: стрільба з пневматичної зброї, метання учбової гранати в ціль і долікарська допомога. Вона включає в себе теоретичну та практичну частини. Під час практики кожна команда рятувала «потерпілого» члена своєї команди з зони ураження. Діти імітували справжню небезпеку — підповзали до пораненого, який потребує допомоги, витягували його, перекладали на ноші та доставляли в безпечне місце. Ввечері вони змагалися у воєнно-історичному конкурсі на знання історії України.

— Наша гра носить ім’я Симона Петлюри, а отже питання бліц-вікторини стосувалися його біографії та особливих заслуг. Під час реалізації програми патріотичного виховання діти мають дізнатися якомога більше про діяльність нашого земляка. Таку історичну постать не можна оминути увагою, — зауважив директор Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Станіслав Комісар.

Недільна програма включала туристично-спортивну смугу перешкод. Командам проклали маршрут лісовою місцевістю, під час якого учасники показали вміння з орієнтування. Так вони діставалися наступних точок із завданнями. У лісі збірні виконували вправи на витривалість: переправлялися через яр та завали й інші природні перешкоди за допомогою відповідного туристського спорядження, підіймалися схилом. На цьому, заключному, етапі обласні збірні найяскравіше показали свій вишкіл та витривалість.

— Гра має велике локальне значення. У ній беруть участь всі бажаючі збірні виховних закладів області. Такі активності для дітей — мотивація розвивати силу волі та покращувати спортивну форму, — прокоментувала Олена Харченко. — Діти захопилися цими змаганнями і вжилися в ролі, покладені на них. У них горять очі від емоцій. Добре, що ми стоїмо біля витоків нової традиції. Як бачимо, вона добре приживається. Розвиватимемо цю гру й далі.

У підсумку, перше місце посіла команда Миргородської спеціалізованої школи №5 «Соколята». Учасники отримали грошову винагороду в розмірі півтори тисячі гривень. Другими стали «Котелевські гарди» з тамтешньої гімназії №1 імені Ковпака, їх нагородили сертифікатом на тисячу гривень. Команда Литвяківської ЗОШ Засульської ОТГ «Засульська чайка» повезла додому третє місце та п’ятсот гривень.

Олена Харченко також нагородила тренерів та працівників з учнівською молоддю відзнаками за проведену військово-патріотичну роботу протягом багатьох років.

Прес-служба Полтавської ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини