Архів

Друк

Завдяки термомодернізації у Горбанівсьому геріатричному пансіонаті за минулий опалювальний період зекономили 154,9 тис. грн

Впровадження енергоефективних технологій у соціальних закладах області дозволяє витрачати значно менше тепла. Так, за минулий опалювальний період економія споживання теплової енергії у Горбанівському геріатричному пансіонаті склала 13,1%.

На Полтавщині функціонують 14 будинків-інтернатів для престарілих та інвалідів та будинків-інтернатів для дітей-інвалідів. На постійному утриманні там перебувають 2,2 тисячі підопічних. 227 з них — вихованці дитячих будинків-інтернатів.

За останні роки у області активно проводиться впровадження енергозберігаючих заходів у інтернатних закладах. Це допомогло досягти значної економії споживання комунальних послуг та енергоносіїв. Яскравий приклад ефективності термомодернізації — Горбанівський геріатричний пансіонат ветеранів війни та праці.

— Термомодернізація — це необхідність. Подивіться на геріатричний пансіонат у Горбанцівці — він найкраще підтвердження моїх слів. Комфорт для мешканців закладу і значна економія — ось результат, якого дозволяє досягти використання енергоефективних технологій, — зазначив Департаменту будівництва Тимофій Голбан.

Горбанівський геріатричний пансіонат призначений для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів. Усі вони потребують догляду та медичного обслуговування.

Пансіонат працює з 1991 року. Він розрахований на 305 ліжко-місць. Загальна площа закладу — 11847,09 м2, у тому числі опалювальна — 10744,78 м2.

Термомодернізація пансіонату проходить у кілька черг. Вона розпочалася у 2015 році. Тоді утеплили перший блок закладу. А наступного року — другий.

— Стало затишніше у кімнатах, підопічні не так хворіють, зменшилися скарги. Плануємо закінчити термомодернізацію 3-4 блоків у цьому році, що призведе до значної економії теплової енергії, — розповів в.о. керівника пансіонату Володимир Бєлов.

Економія споживання теплової енергії геріатричним пансіонатом за опалювальний період 2015-2016 років у порівнянні з аналогічним періодом 2014-2015 років склала 0,5703 тис. Гкал. В еквівалентному виразі це 52% або 926,8 тис. грн.

За опалювальний період 2016-2017 років її вдалося знову збільшити. Економія споживання теплової енергії склала 0,1092 тис. Гкал. А це ще 13,1%, або 154,932 тис. грн.

— Ми створюємо і надалі створюватимемо належні умови у соціальних закладах області. Ці люди потребують піклування більше за інших. І наше завдання — зробити усе можливе, щоб їхнє перебування у інтернатних закладах було максимально комфортним, — наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Термомодернізація 3 та 4 блоків пансіонату розпочалася у кінці травня. Підрядник, компанія «Термотех», замінила систему опалення. Для цього стару систему опалення демонтували та вдосконалили. Крім того, на території закладу встановили сучасний теплопункт. Датчик знаходиться ззовні і реагує на зміни температури. Потім він змінює температуру носія у відповідності до погодних умов на вулиці.

Крім того, за проектом підрядник міняє дах і вікна. А також проводить утеплення будівлі.

Прес-служба Полтавської ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини