Архів

Друк

На автодорогах Полтавської області з початку року було зважено майже 5 тисяч автомобілів

Проблема розбитих доріг України в цілому та Полтавщини зокрема, полягає не лише в багаторічному недофінансуванні дорожньої галузі, а й в колосальному збільшенні навантаження на дороги, яке завдає транспорт.

Один з методів боротьби із недобросовісними перевізниками – зважування вантажівок.

Більшість доріг будувалися у 60-70-х роках і не пристосовані до навантаження, яке є зараз. Сучасні автомобілі за своєю конструкцією спроможні перевозити вантажі, що значно перевищують несучу здатність автомобільних доріг. В результаті відбувається інтенсивне руйнування покриття доріг. Особливо великої шкоди завдають агропідприємства та нафтогазові компанії, які не дотримуються рекомендованих норм навантаження.

На основних автодорогах державного значення працюють пересувні пункти габаритно-вагового контролю. За додержанням вагових обмежень автомобілів слідкують фахівці ДП «Полтавський облавтодор», Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) та підрозділи Національної поліції.

- Проблема перевантаження фур загострюється з початком сезону збирання врожаю. З кінця серпня нашими автодорогами активно починають курсувати перевізники, які везуть зернові, соняшник, буряк та інші культури. Замість дозволених 40 тонн, інспектори подекуди фіксують вантажівки загальною масою близько 60 тонн, - розповідає заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області Анатолій Мягкохліб.

З початку року було зважено близько 5 тисяч вантажних автомобілів. Восени зважування проводять навіть вночі. Інспекторами Укртрансбезпеки за перевищення габаритно-вагових параметрів було складено близько 250 актів.

- У 2017 році нашими фахівцями нараховано 110 тисяч євро плати за проїзд. З них до державного бюджету сплачено близько 500 тисяч гривень, - констатує начальник Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області Віктор Поліщук.

У випадку виявлення перевищення вагових обмежень подальший рух такого транспортного засобу забороняється до приведення його вагових характеристик у відповідність до норми. Тобто перевізнику доводиться перевантажувати надлишок вантажу до іншого транспортного засобу. Крім того, порушнику необхідно буде сплатити за проїзд великовагового транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, за вже пройдену частину маршруту у подвійному розмірі.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Полтавській області

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини