Архів

Друк

Арт-проект “Полтава-вишивана”: близько 10 тисяч учасників, понад 1500 порцій борщу та більше 1000 порцій галушок

24 вересня з нагоди Дня міста у Полтаві відбувся арт-проект "Полтава вишивана", який вже став однією з прекрасних традицій.

Тисячі полтавців та гостей міста прийшли на Соборний майдан аби стати учасниками масштабного фестивалю. Розпочала фестиваль заслужена артистка України Олена Білоконь, виконавши пісню "Роде наш красний". Після відкриття параду, учасники, вбрані в український оберіг, рушили колоною до парку культури та відпочинку "Перемога".

Працівники закладів освіти, охорони здоров'я, культури, підприємств та організацій міста, представники громадських об'єднань та органів місцевого самоврядування — всього близько 10 тисяч учасників - пройшли у національному вбранні від Іванової гори до парку "Перемога". Уже в парку відбулось представлення усіх учасників арт-проекту. Найбільш активні та творчі колективи презентували пісенно-танцювальні візитівки своїх закладів.

Усіх присутніх на святі привітав Полтавський міський голова Олександр Мамай:

— Я радий бачити усіх, хто приєднався сьогодні до параду "Полтава вишивана"! Вишиванка — це не лише красивий одяг. Вишиванка — це оберіг українського народу, це його душа. Сьогодні тисячі полтавців згуртувалися в любові до рідного краю, до Батьківщини. І, упевнений, відчули, як гордо бути полтавцем. Адже саме у нашому місті є така неймовірна традиція. Вітаю усіх нас із Днем міста. Щастя нам, миру, добра у спільному домі. Нехай нас береже Господь!

Подарунком усім учасникам став яскравий концерт за участю кращих вокальних та хореографічних колективів міста. Під час заходу згадали тих, хто нині захищає нашу країну на Сході. Схилили голову в скорботі за загиблими учасниками АТО. В пам'ять про них душевну та чуйну пісню разом зі своїми вихованцями виконала заслужена артистка України Наталія Май.

Одночасно із фестивалем народної творчості тривала насичена цікава програма. Організатори продумали, щоб і маленькі, і дорослі знайшли собі заняття за смаком та вподобаннями.

Справжнє "Містечко майстрів" розгорнулося на території парку "Перемога". Полтавські умільці представили незліченну кількість виробів, виготовлених власноруч. Тут їх можна було і придбати, і почути секрети їх виготовлення.

Для найменших гостей свята працювали різноманітні майстер-класи. Малеча мала змогу сплести патріотичні браслети, вишити рушничок, зліпити вироби із глини, взяти участь в цікавих та веселих конкурсах. Працювала для юних полтавців і дискотека, під час якої усі, хто не побоявся стати яскравим та помітним мав змогу приєднатися до кольорового дійства розкидання фарб "Poltava Holi Fest".

В алеях парку також працювала виставка рушників та картин, вишитих у різних техніках. Таку красу представили загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади міста.

Також, полтавці мали змогу взяти участь у розіграші цінних подарунків від партнерів заходу.

Ще один сюрприз чекав на учасників параду вишиванок-2017. Цьогоріч було започатковано фестиваль полтавської кухні, під час якого три команди змагались у приготуванні найсмачніших галушок та борщу. По завершенню конкурсу, традиційними смаколикама частували усіх охочих. Понад 1500 порцій борщу та більше 1000 порцій галушок роздали організатори учасникам арт-проекту.

Щорічно фестиваль "Полтава-вишивана" стає все більш масштабним святом. Тож справжній сюрприз чекав на усіх містян та гостей ввечері — святковий концерт за участю зірок української естради. Свої пісні подарували відомі та талановиті гурти "Пара Нормальних", "Real O", "TANA" та спеціальна гостя з Японії Сена Кана. Завершальний акордом став святковий феєрверк.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини