Архів

Друк

На Полтавщині з робочим візитом перебуває делегація Представництва Європейського Союзу в Україні

В рамках візиту в Полтавській ОДА відбулося засідання круглого столу з Представництвом Європейського Союзу в Україні щодо можливостей та перспектив розвитку регіонів.

На ній менеджер сектору Представництва Тетяна Шульга розповіла про грантові програми та можливості для культурних ініціатив Полтавщини.

Засідання круглого столу з вітальним словом відкрив заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло. Він наголосив, що найголовніша мета усіх проектів – перетворення свідомості:

– Доки немає кінцевого розуміння що ми робимо, як ми рухаємося і для чого та для кого це все потрібно – зрушень не буде. Дуже приємно вітати Представників ЄС у нас в Полтавській області, адже вони відіграють не останню роль в розвитку нашого регіону.

Наступною слово взяла менеджер сектору Представництва ЄС в Україні Тетяна Шульга. Вона наголосила на важливості для України укладання Угоди про асоціацію з ЄС:

– Угода зачіпає практично всі аспекти політичного, економічного та соціального життя. Там є і про культуру, і про спорт, про молодь, енергетику тощо. Там є все, що варто розвивати в Україні. Це найбільш амбітна угода з країною, шо не є членом ЄС. Це те, на що орієнтуються реформи України на найближчі 7 років.

В угоді йдеться про конкретні кроки, які на думку ЄС та України мають бути втіленні у життя. Зокрема, зміцнення економіки, зміцнення громадянського суспільства і кращого урядування.

Щодо економічно-торгівельних відносин, то участь ЄС в експорті та імпорті – величезна. Мова йде про всеосяжна зона вільної торгівлі, яка передбачає скасування мит.

– Але, – додала Тетяна Шульга, – з боку нашої країни передбачається внесення значних змін у введення бізнесу та в ту продукцію, що ми хочемо поставляти. Експорт української продукції до ЄС цьогоріч складає 25%, імпорт – 21%.

Щодо фінансової співпраці, то ЄС є найбільшим донором. Найбільше уваги направлено на горизонтальні реформи, на верховенства права, антикорупційну діяльність та реформу державного управління.

– Всі ці завдання дуже амбітні і ЄС розуміє, що ідеальна ситуація швидко досягнута не буде. Але якщо сидіти склавши руки, то нічого і не зміниться. Рух почався. Є велика зацікавленість української сторони у позитивних змінах та бажання ЄС зрушити ситуацію з мертвої точки. 12, 8 мільярдів євро – це підтримка реформ: макрофінансова підтримка, кредити, інвестиції та гранти.

Інструменти змін – програми, які, власне, і задають правила гри. Їх кілька: європейський інструмент сусідства та партнерства, європейський інструмент демократії та прав людини, інструмент сприяння стабільності та миру, співпраці в галузі ядерної безпеки, гуманітарна допомога тощо.

У нашій області впровадження різних проектів за допомогою міжнародних проектів та технічної допомоги координують у Департаменті економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА. І як зазначила його директор Інна Іщенко, щоб мати можливість отримати безповоротну фінансову допомогу від ЄС на реалізацію тих чи інших проектів, потрібно вчитися писати грантові заявки:

– Дуже хотілося б, аби в нас реалізовувалися не лише проекти, що допомагають втілитися у життя реформі децентралізації, а й інших реформ. Зміни важливі й в інших галузях: освіті, культурі, туризмі тощо.

Загалом на Полтавщині діють й інші технічні проекти. Це і проекти Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ – «Підтримка реформи децентралізації в Україні» та «Енергоефективність у громадах». Це і швейцарсько-український проект DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні». Спільний проект ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Прес-служба Полтавської ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини