Архів

Друк

Вдруге у Полтаві проходить фестиваль про місто та його суспільство

Протягом чотирьох днів з 14 по 17 вересня в Полтаві проходитиме масштабний урбаністично-культурний захід “Майстерня міста Полтава 2017”.

Сьогодні, 14 вересня, на Театральній площі урочисто відкрили урбан-фест секретар міської ради Оксана Деркач, директор КО “Інститут розвитку міста” Юрій Левченко та регіональний координатор проекту GIZ “Інтегрований розвиток міст в Україні” Ірина Брижань.

- Цьогоріч змінилась локація проведення фестивалю, але основне завдання — залишається. Майстерня – це платформа для ефективного діалогу між органами місцевої влади, громадськими організаціями, бізнесом, експертами та містянами, які зацікавлені у розвитку Полтави, - зауважила секретар міської ради Оксана Деркач.

Другий рік поспіль організаторами цього масштабного дійства виступили КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради та німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

Ірина Брижань розповіла, що цьогоріч у програмі фестивалю заплановано понад 40 різноманітних заходів, спрямованих на обговорення соціально значущих для Полтави тем:

- Майстерня міста проходить в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» вже вдруге. Цьогоріч ми розширили горизонти заходу. Якщо минулого року фестиваль мав лише одну локацію, то цього року 4 мікрорайони міста – Малобудищанський, Яківці, Левада та Вороніно – проведуть свято дворів та місцевої громади, де активні мешканці обговорюватимуть плани майбутнього розвитку своїх мікрорайонів.

Протягом чотирьох днів будуть обговорюватися питання ефективного сучасного менеджменту міста.

- Новітній досвід успішних ОСББ, енергоефективне освітлення, облаштування громадських просторів, ландшафтний дизайн прибудинкових територій, креативні індустрії — про усе це ми говоритимемо під час фестивалю, - розповів директор КО “Інститут розвитку міста” Юрій Левченко. - Наше завдання об’єднати владу і громаду задля створення громадського простору, задля того, аби Полтава була комфортним містом для кожного.

Невід’ємною частиною програми є і заходи для людей з обмеженими фізичними можливостями. Зокрема, «Бачу. Можу. Допоможу» для людей з проблемами зору. Також, свої вміння продемонструє аматорський театр за участі людей з обмеженими фізичними можливостями в рамках проекту «Хочу. Можу. Буду».

Насичену та цікаву програму обіцяють організатори й для наймолодших полтавців. Різноманітні вікторини, майстер-класи, ігри, воркшопи чекають на підростаюче покоління.

У рамках фестивалю - розіграш понад 100 коштовних призів серед учасників дослідження мобільності, які відстежували свої пересування за допомогою мобільного додатку Modalyzer. Серед призів - сертифікати на відвідування ролердрому, центру «Дитяча планета», боулінгу, кіно, театру, абонементи до спортзалу. Головний подарунок — дводенний відпочинок на базі «Мис доброї надії». Розіграш призів відбудеться 18 вересня о 17:00 на Театральній площі міста.

Нагадаємо, вперше у Полтаві Майстерня міста була проведена у 2016 році та отримала активну підтримку громади. Тож, організатори і цьогоріч запрошують усіх охочих долучитися до заходів, які будуть проведені в рамках “Майстерні міста” та підтримати ініціативу, яка сприятиме розвитку Полтави.

Довідка: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Чернівці, Вінниця, Житомир та Полтава. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн. євро, Уряд Швейцарії надає 1,85 млн. євро. Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім цього, в межах співпраці з Німеччиною здійснюється підтримка в подоланні кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Поділіться з друзями:   

Останні новини