Архів

Друк

Гендиректор «Полтававодоканалу» Василь Воротинцев: «Нам вдалося підняти зарплати і стримати тарифи»

Днями виповнюється півроку з часу перемоги Василем Воротинцевим конкурсу на посаду гендиректора «Полтававодоканалу». З цієї нагоди ми поговорили з ним про кар’єру, теперішні тарифи та кадрову політику на підприємстві.

Початок у першій частині.

 

— Розкажіть про нововведення, які реалізували з того часу як стали гендиректором?

— По-перше, кадрова політика. У 2016-ому був великий відтік з підприємства. Дуже багато людей в цьому році повернулося. З них майже 90% повернулися на посади. У них колосальний досвід роботи і «розкидатися» такими кадрами неприпустимо. Люди вдячні і є великими патріотами свого підприємства, це очевидно.

Покращала атмосфера у колективі, на краще змінилися відносини адміністрації та профспілки. Багато людей поїхало в цьому році на оздоровлення, отримують матеріальну допомогу. І коли ми в травні проводили акцію «Журналіст змінює професію», то нам медійники говорили, що здивовані тим, що в нас ще є профспілки і вони піклуються про людей.

Покращилося забезпечення працівників спецодягом, матеріалами.

За рахунок внутрішніх резервів нам вдалося підняти зарплати і стримати тарифи. Сьогодні у нас середня зарплата — 6800 гривень. А була 5400 грн. Це те, що я обіцяв, коли приходив на посаду. На сьогоднішній день тарифи на послуги стоять на місці.

По-друге, велика увага почала приділятися районним дільницям, їх у нас вісім. Це і регулярні виїзди, інспекція, спілкування з колективом та мешканцями. Ну хто з абонентів в Шишаках чи Карлівці міг уявити, що може поговорити «віч на віч» з гендиректором «Полтававодоканалу» й напряму розказати йому свої проблеми? Проблем на районних дільницях виявилось не мало, будемо їх вирішувати.

По-третє, ремонт каналізації. З цього року за участі ОДА та облради виділені гроші з екологічного фонду на цей напрямок. Сьогодні у Полтаві 40-50% колекторів — провальні. І за найскромнішими підрахунками на ремонт каналізації необхідно 600-700 мільйонів гривень. Початок покладений, раді, що нас чують і розуміють.

Ще одне досягнення — ми «підтягнули» проблему витоків води в місті, також є тенденція до зменшення засмічення каналізації.

Велике значення приділяємо волонтерству — возимо воду щомісяця в різні населені пункти на Сході. Але ми не піаримося на цьому і не збираємося цього робити, просто констатуємо факти.

Приємно був вражений, коли вперше везли вантаж, багато наших працівників зробили свій посильний внесок, допомагали і підприємці. Дуже приємно бачити таку активність і щирість.

— Як проходить ваш день?

Зазвичай, робочий день розпочинається о 7:20, спочатку проходить ранкова виробнича нарада, де разом з начальниками служб та підрозділів плануємо завдання на день, та звітуємо за минулий. Далі — поточна робота і об’їзд об’єктів.

— Були публікації, що «Полтававодоканал» уже два роки незаконно стягує кошти за опломбування лічильника.

— Коли повіряється лічильник планово, — один раз на три-чотири роки — то це безкоштовно, бо ця послуга закладена в тариф. А коли людина запрошує нас не в цей час, (буває, порушена цілісність пломби або є необхідність ремонтних робіт), то це позаплановий виклик. І в тарифі цього не закладено. І на сьогоднішній день ціна на послугу «виїзд спеціаліста» за розрахунками ще 2012 року — 27 гривень. Це смішно, адже інколи пального у кілька разів більше витрачається на дорогу.

— Нещодавно у Полтаві були проблеми з гарячою водою. Як ви вважаєте, чи варто чекати знову таких колапсів?

— Це більше сфера тепловиків, але як спеціаліст у цій сфері скажу, що це залежить від рівня проплати тепловими організаціями газу та електроенергії. І якщо таких проплат від споживачів не буде, підприємства-монополісти не зможуть надавати якісні послуги.

— Відчуваєте тиск політиків та активістів, які виступали проти вашого призначення?

— Ні, не відчуваю. Я перестав це відчувати, коли вийшов з комісії облради. Там було якесь незрозуміле відчуття. Немає ніякого тиску. Коли людина працює, їй не до цього.

У колективі порядок, ніхто до громадськості з колективу за вирішенням своїх проблем не йде. Хоча за час мого керівництва невеликий відсоток людей з підприємства пішло, з різних причин.

Марія Іваненко

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини