Архів

Друк

Очільник Укравтодору Славомір Новак перевірив на Полтавщині систему Traffic calming measures

Систему «Заспокоєння трафіка дорожнього руху» встановили поблизу Лохвиці – це перше місто в Україні, де застосували подібний об’єкт.

19 липня із робочим візитом до Полтавщини завітав керівник Укравтодору Славомір Новак, аби перевірити, як в області впроваджують європейський досвід. Адже таке нове інженерне рішення, щодо уповільнення трафіку на в’їздах до населених пунктів вже давно використовують в країнах Європи.

Регіональна автодорога Р-60 Кролевець-Конотоп-Ромни-Пирятин проходить через Лохвицю та сполучає Сумську та Полтавську області з міжнародною автодорогою М-03 Київ-Харків. Щодня через місто проїжджає майже 10 тисяч одиниць транспорту. Лохвицька розв’язка є першим прикладом плану заходів стратегії представленої на засіданні Кабміну декілька тижнів тому.

Заступник начальника Управління інфраструктури та туризму Сергій Марчишинець стверджує, що проект цілком відповідає європейським стандартам, адже їх досягнення передбачає встановлення подібних технічних проектних рішень на території усіх доріг, які мають регіональне або міжнародне значення:

— У минулому році Міністерство інфраструктури оголосило 2017 рік роком безпеки руху. Якщо брати дорожні інфраструктури, то в рамках цього проекту передбачено зниження технічної швидкості транспорту на дорогах України із 60 кілометрівна годину до 50.

На об’єкті в Лохвиці встановлені сонячні батареї, завдяки яким ця територія освітлюється вночі, а вказівники помітні з відстані кількасот метрів. Дорожні знаки та інші елементи обладнані антивандальним покриттям. Аби водії краще орієнтувалися в темряві, в дорожню розмітку вбудовані світловідбиваючі елементи «кошаче око». Подібні інженерні рішення допомагають зменшити кількість ДТП, які виникають в населених пунктах через перевищення швидкості.Один комплексний острівець коштує більш ніж 500 тисяч гривень, а цього річ на Полтавщині планують збудувати ще 8 подібних дорожніх розв’язок.

—Ми підготували цілий план з удосконалення та підвищення рівня безпеки руху на дорогах, серед пунктів якого і ті приклади, які ви можете побачити сьогодні на Полтавщині. Адже для того щоб зменшити кількість ДТП, необхідно контролювати швидкість автівок на дорогах України. Наш стратегічний план на 3 роки по підняттю безпеки руху в Україні – ряд інженерних рішень, серед яких острови, разом з кільцями та переходами, – говорить Славомір Новак.

Протягом трьох років по всій Україні планується побудувати 500 кільцевих розв’язок,1000 нових біло-червоних переходів, а також чимала кількість подібних острівців.

—Сподіваюсь що до кінця року ми зможемо завершити роботу та зменшити швидкість в населених пунктах по всій Україні. Це буде кардинально-фундаментальний крок на шляху до підвищення стандартів безпеки руху, — говорить керівник Укравтодору.

В Європі такі заходи безпеки добре себе зарекомендували, адже проїхати обмежувачі руху зі швидкістю понад 60 км/год неможливо. На відміну від таких поширених в Україні засобів обмеження швидкостей, як штучні нерівності (так звані «лежачі поліцейські»), Traffic calming measures не мають негативного впливу на технічний стан автомобіля та не створюють незручностей для пасажирів авто.

Прес-служба Полтавської ОДА
Теги:

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини