Архів

Друк

Відбулась республіканська відеоконференція з питань збирання врожаю ранніх зернових і зернобобових культур

Під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулася республіканська відеоконференція з питань збирання врожаю ранніх зернових і зернобобових культур, стану посівів пізніх культур, реалізації часткового відшкодування вартості придбаної аграріями вітчизняної техніки.

Під час заходу особливу увагу було приділено збиранню ранніх зернових та зернобобових культур та стану і догляду за пізніми сільськогосподарськими культурами.

Було зазначено, що ряд областей потерпають від посухи і врожайність ранніх зернових культур в них нижча до минулорічної, проте в деяких областях вона на рівні минулого року. Також учасникам надали роз’яснення, щодо реалізації бюджетної програми часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Перелік сільськогосподарської техніки та відповідні роз’яснення розміщені на сайті Мінагрополітики.

Як повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов, на сьогодні в області вже зібрано ранні зернові на площі 20,1 тис. га, намолочено 73,6 тис. тонн, середня урожайність складає 36,6 ц/га, що нижче на 5,3 ц/га до минулорічної. Зокрема озимої пшениці зібрано 50,6 тис. тонн при середній врожайності 37,7 ц/га, озимого ячменю 8,2 тис. тонн при середній врожайності 38,5 ц/га.

Також він поінформував присутніх щодо пошкодження посівів від складних кліматичних умов (буревій та град) у ряді районів області. Площа пошкоджених посівів - 3,5 тис. га, завдано збитків на 52,0 млн грн. За його словами, господарства, які найбільше постраждали від негоди, готують документи на отримання державної підтримки по ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на поворотній основі. Окремо Сергій Фролов наголосив на складній ситуації, яка склалася з посівами пізніх сільськогосподарських культур. Повітряні та грунтові посухи, які тримаються на території області більше місяця, знизять врожайність посівів у межах 30% порівняно до минулорічної.

Особливу увагу під час проведення відеоконференції учасники приділили прискоренню погашення кредиторської заборгованості за минулі роки по рослинництву та тваринництву.

Теги:
Поділіться з друзями:   

Останні новини