Архів

Друк

Юні полтавські музиканти вражали талантами

30 березня у Палаці дозвілля «Листопад» відбувся звітний концерт Полтавської дитячої музичної школи № 1 імені Платона Майбороди. На свято талантів завітали рідні й близькі, друзі юних виступаючих, представники галузі культури.

До вітань на адресу винуватців свята приєднався і директор комунального підприємства культури і мистецтва «Полтавська обласна філармонія» Олег Тищик:

– Полтавська дитяча музична школа № 1 імені Платона Майбороди – школа з багатолітньою історією, з великим потенціалом, з гарними традиціями. От одна з цих чудових традицій – це ось такі звітні концерти. Сьогодні нам діти представлять свої таланти, упевнений, вразять приємно. Звісно ж, це заслуга їхніх викладачів, які не просто виконують свою роботу, а живуть цими дітьми.

У концерті взяли участь найкращі з найкращих вихованці різних відділів закладу: фортепіанного, народного (баян, акордеон), народно-струнного (бандура, домра, гітара), струнно-смичкового, відділу духових та ударних інструментів, естрадного, теоретичного.

Загалом же, у школі навчаються 767 дітей. Викладацький склад налічує понад 100 викладачів, з яких 17 – спеціалісти вищої категорії, та 30 – спеціалісти першої категорії. І усі вони талановиті, натхненні, творчі як і їхній наставник, директор школи Євген Дудник. Він не лише мудрий та досвідчений керівник, а й блискучий музикант, художній керівник відомого гурту «Живі барабани».

Аби підтримати молодих музикантів, концерт відвідав міський голова Олександр Мамай. Він зауважив: полтавська молодь не тільки розумна, але й талановита, тому необхідно заохочувати дитячі захоплення мистецтвом та всіляко розвивати їхні здібності:

– Першочергово зі словами щирої вдячності я звертаюсь до викладачів музичної школи. Спасибі вам за те, що ви вкладаєте у наших дітей любов до мистецтва. Ви вкладаєте у них усю душу, усе серце, виховуючи їх гідними людьми. І це – дійсно так! Я гордий від того, що у нашому місті живуть такі талановиті діти! Талановиті і найкращі! Про це свідчать їхні численні перемоги на різних конкурсах та змаганнях. Упевнений, майбутнє нашого міста, майбутнє нашої країни в надійних руках!

На свято – не з пустими руками. На сцені міський голова Олександр Мамай вручив директорові Полтавської дитячої музичної школи № 1 імені Платона Майбороди Євгену Дуднику подяку та сертифікат на 2 млн. грн. на придбання на проведення ремонтних робіт у закладі, а також придбання необхідного обладнання.

Довідково:

Полтавська дитяча музична школа № 1 імені П.І. Майбороди (директор - заслужений працівник культури України Євген Дудник) – найстаріша та найбільша музична школа Полтави. Була відкрита 1 вересня 1938 року на базі дитячої студії при Полтавському музичному училищі. В 60-х роках, саме на базі школи, були створені 2-а та 3-я музичні школи, а також 6 студій в місті та районах.

Першими викладачами школи були високоосвічені Берковська Н.Д., Важенін А.С., Вишневецька Р.С. та інші учні М. Римського-Корсакова, А. Лядова, О. Глазунова.

Сотні випускників закладу обрали музику своєю професією: композитори В.Шаповаленко, В.Рождественський, О.Ківа; музикознавець Л.Івахненко, професори консерваторій І.Ковач, В.Шеретняк, Т.Бевзняк і багато інших.

Випускники школи працюють в музичних навчальних закладах різних країн світу.

Поділіться з друзями:   

Останні новини