Архів

Друк

Державна реєстрація шлюбу протягом доби

Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко розповіла про реалізацію пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу протягом доби.

Проект передбачає відхід від старих бюрократичних радянських норм, які діють донині і примушують українців, подавши заяву, чекати щонайменше 30 днів.

 

Мін’юст перед тим, як впровадити пілот, провів дослідження щодо того, який відсоток шлюбів реєструється за прискореною процедурою. Виявилося, що до 40%!, залежно від регіону. Класична схема – купівля довідки про вагітність нареченої та хабар працівнику РАЦСу.

Тому пілот – це свобода, право вибору для наших громадян та протидія масовій корупції!

Переваги:

  • реєстрація шлюбу в час та у місці, обраному нареченими;
  • відсутність необхідності звернення в ДРАЦС;
  • відсутня необхідність чекати.

Для того, щоб скористатися сервісом з реєстрації шлюбу у скорочені строки, нареченим необхідно зробити кілька простих кроків:

  • звернутись до організатора державної реєстрації шлюбу, відомості про якого розміщені територіальним органом юстиції на офіційному сайті;
  • обрати дату та час для проведення державної реєстрації;
  • укласти цивільно-правовий договір про надання послуги;
  • завітати на власне весілля.

Внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснюється не пізніше наступного робочого дня після проведення реєстрації шлюбу.

Проект запущено в туристичних містах (Київ, Одеса, Львів), а також у містах, які межують з тимчасово окупованими територіями (Маріуполь, Сєвєродонецьк), аби забезпечити їхніх жителів можливістю швидко, без необхідності їздити кілька разів, отримати легальні українські свідоцтва про одруження.

Теги:
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини